Кому знадобилися руїни промислового гіганта Херсонщини?

Останнім часом в деяких херсонських групах у соціальних мережах чомусь раптом почали активно коментувати руїни колишнього промислового гіганта- Херсонського бавовняного комбінату: його минуле, сьогодення та прогнози щодо майбутнього...


Одразу скажу - нічого нового в цих коментарях не з'явилось: нібито такі гіганти державі не потрібні, бавовну далеко постачати - тож не вигідно, ринки для нашого текстилю нібито закриті і таке інше.

По-перше, ХБК – це велика промислова територія, придатна для розвитку виробництва різних галузей промисловості, де на одну юридичну особу оформлений підвід усіх необхідних комунікацій (підприємці зрозуміють до чого це).

По-друге, для сучасного світу відстань не є перешкодою для постачання сировини. Тираспольський бавовняний комбінат (аналог 2–х фабрик ХБК, невизнане Придністров'я) працює на повну потужність, а знаходиться подалі Херсону від виробників бавовни. По – третє той же Тирасполь постачає на експорт майже 90% своєї продукції.

Та, втім мова не про це, чомусь ніхто не задається питанням, як стався такий зухвалий злочин майже у нас на очах. Де ми усі були, де були правоохоронці, суди, прокуратура, інші органи державної влади, коли нищили руйнували розкрадали ХБК.

І хто, врешті решт винний, чи відповість хто-небудь і коли-небудь за те, що перетворили ХБК у промислове кладовище?

Кому цікаво, може знайти відповіді на багато питань стосовно ХБК під час перегляду документального серіалу «Загибель гіганта», трансляція якого розпочинається на херсонському телеканалі KRATU у наступний понеділок 11 червня.

Василь ОВЧАРЕНКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів