У херсонських вишах з’явилися нові спеціальності

Сьогодні, 4 червня, у стінах Херсонської обласної державної адміністрації відбулася освітянська прес-конференція, під час якої були обговорені актуальні питання,такі як – відкриття нових спеціальностей в херсонських вишах та навчання абітурієнтів з території тимчасово окупованого Криму на Херсонщині, для яких сьогодні стартувала вступна кампанія.

«Уже більше року ми мали розмову про те, що хочемо перенести до нас Кримський медичний ВНЗ. Під час впровадження реформи децентралізації, ми зіштовхнулися з тим, що сьогодні у нас є кадровий голод спеціалістів вузького профілю.

Зокрема, у нас по області не вистачає вчителів, медиків, архітекторів.

Ми ставили перед собою завдання про перенесення до нас Кримського вишу. Однак, з тими перешкодами, з якими ми зіштовхнулися, ми не змогли це реалізувати і пішли іншим шляхом – через розширення нашого Херсонського державного університету.

Окремо хочу подякувати нашому народному депутатові Олександру Співаковському, який відповідає за освіту у парламенті», - зазначив на початку прес-конференції голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Він також зазначив, що багато проектів на Херсонщині не можуть реалізуватися через нестачу кваліфікованих спеціалістів.

Наприклад, в Чаплинській об'єднаній територіальній громаді сьогодні заблокований потужний інвестиційний проект по будівництву підприємства по переробці томатів. Заблокований через відсутність в районі архітектора, якого не можуть знайти.

І така ситуація з іншими спеціальностями по різних громадах Херсонщини.

«Тому сьогодні ми відкриваємо дві нові спеціальності, - підкреслив губернатор Херсонщини. – Згідно рішення МОН України це медицина – у ХДУ, де ліцензійний обсяг 150 осіб. Та архітектура і містобудування в ХДАУ, ліцензійний обсяг 50 осіб.

Я наголошую, що ці спеціальності на Херсонщині є гостродефіцитними. Наша задача, щоб цей ліцензійний набір для двох вищих навчальних закладів був наповнений.

Ми будемо вчити архітекторів, молодих, нових, креативних, які будуть займатися розвитком наших міст, населених пунктів. Та будемо вчити лікарів аби ми могли забезпечити наш регіон своїми лікарями. Адже ніхто з інших регіонів до нас не приїде», - сказав Андрій Гордєєв.

Окрім цього на освітянські прес-конференції наголосили, що з сьогоднішнього дня стартувала вступна кампанія для кримських дітей до херсонських вишів.

Відповідно, ці діти мають право вступити без проходження ЗНО, на підставі заяви.

За словами губернатора Херсонської області, вступ кримських дітей до наших ВНЗ, це одна із гуманітарних місій задля повернення АР Крим до України.

Наразі на Херсонщині діють 5 освітніх центрів «Крим-Україна», які знаходяться на базі херсонських вишів. Станом на сьогоднішній день за консультацією до них звернулось більше 200 осіб.

«Станом на сьогодні у нас навчається 168 студентів з Криму. Ці діти навчаються за спрощеною процедурою вступу на загальних підставах, на державному замовленні.

Ці діти до нас потрапили завдяки спільній злагодженій роботі Херсонської ОДА з Міністерством освіти та науки України та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій. А також завдяки роботі освітніх центрів «Крим – Україна», які розпочали активну фазу роботи з сьогоднішнього дня», - зазначив заступник голови Херсонської ОДА Андрій Балонь.

Тетяна ГОЛУНОВА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон