Гордєєв: Наша мета - вивести на новий рівень водне господарство Херсонщини!

Щороку у першу неділю червня ми відзначаємо професійне свято працівників водного господарства, перед якими стоять відповідальні завдання:зберегти водні багатства України для наступних поколінь та налагодити водопостачання відповідно до найвищих європейських стандартів.

І дуже знаково, що сфера розвитку меліорації на Херсонщині, започаткована ще на початку минулого століття, виросла до великих масштабів.

Це дало змогу вирішити проблему нерівномірності розподілу водних ресурсів Херсонської області та використання дніпровської води для потреб зрошення та водопостачання населення.

На сьогодні на території Херсонщини задіяно у використанні 70 відсотків від наявного зрошуваного клину, цей показник найвищий у державі і завдяки співпраці водогосподарських організацій та аграріїв щороку збільшується!

У минулому році Держводагентством виділено Херсонській області з держбюджету 26 млн. грн. на проведення реконструкції 5 насосних станцій зрошення, що дало змогу у тісній співпраці з сільгосптоваровиробниками відновити зрошення на площі 1,9 тис га.

А на 2018 рік Держагентством водних ресурсів України заплановано виділення з держбюджету 50 млн. грн. на реконструкцію Іванівського групового водопроводу, що підвищить надійність водопостачання для близько 8,7 тисяч осіб.

Також у планах на цей рік - реконструкція ще 3 насосних станцій зрошення, капітальний ремонт перегороджувальної споруди на Зональному магістральному каналі, каналу Р-4-2 Інгулецької зрошувальної системи та будівництво додаткової підпірної споруди на каналі Р-1-1 в Каховському районі.

З метою подальшого розвитку меліорації земель та збільшення площ зрошення у 2018 році Херсонською облдержадміністрацією разом з облрадою заплановано виділення з обласного бюджету 20 млн. грн. на будівництво, реконструкцію, розширення і модернізацію інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських зрошувальних систем.

Бажаю працівникам водного господарства успіхів у цій складній, але такій важливій галузі! Добра, оптимізму та вагомих професійних здобутків!, - побажав Андрій ГОРДЄЄВ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон