Співаковський: З європейською освітою молодь повернеться додому

Народний депутат України Олександр Співаковський залишився під враженням від зустрічі з українською молоддю, що навчається зараз у Поморській Академії. Настільки теплою і щирою вона була.

Зараз тут, у Слупську, здобувають освіту за програмою подвійних дипломів понад 50 студентів з різних куточків України. Звісно ж, є діти з Херсона, адже Херсонський держуніверситет, нагадаю, одним з перших серед українських вишів впровадив цю програму.

А також із університетів Луцька, Житомира, Кропивницького, інших українських міст. Найперше, що запитав у них: чи бува не жалкують про те, що обрали навчання за програмою подвійних дипломів, адже подвійні дипломи — це й подвійне навантаження. В один голос відповіли, що ні. Навіть навпаки, задоволені.

За їх словами, навчання в Європі дозволило їм зовсім по-новому поглянути на обрану професію. У Слупську наші студенти здобувають не лише теоретичні знання, а й отримали можливість трохи попрацювати за спеціальністю у польських компаніях під час практики. А це суттєво розширило їх горизонти.

До того ж, вони просто зворушені ставленням поляків до них. Кажуть, поставилися, наче до рідних. І з побутом допомогли, і з транспортним сполученням. Ми говорили і про кохання, і про політику, і про міжнародні відносини. Про все! Вразило, наскільки начитана, розумна і смілива у судженнях наша молодь. Знаєте, приємно...

Зустріч, може, й вийшла трохи сумбурною, бо хотілося обговорити різні теми. Молодь хотіла почути від мене, що нового вдома, в Україні. Мені ж було цікаво детальніше дізнатися про умови навчання та зміст програм, які пропонує польський виш.

Може, трохи і перескакували з однієї теми на іншу, проте я почув дуже важливу для себе річ: після здобуття європейської освіти українська молодь твердо налаштована повернутися додому.

І вже з новими знаннями та європейським досвідом працювати і змінювати життя на краще в рідній Україні. А це головне, - вважає Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон