Історію Генічеська буде намальовано на плитах

З ідеєю намалювати основні періоди історії приморського міста на плитах до генічеського міського голови Олександра Тулуповазвернулися житель вулиці Горького Віталій Давидов та місцевий художник Володимир Шпак.

Після отримання дозволу на тій же вулиці Горького почалися роботи. Чому саме тут? «Тому що саме на цій і сусідніх вулицях проживають нащадки запорізьких козаків, — відповідає Володимир Шпак (на фото). –— Козаки оселилися тут невдовзі після ліквідації Запорозької Січі».

Володимир Андрійович вибрав наступні основні періоди життя на цій території: скіфський, золотоординський і український, який постане перед глядачами в образах козаків, чумаків і рибалок.

Це не перший настінний розпис художника. Кілька років тому він розписував стіну біля Генічеського рибозаводу, однак фарба з часом облущилася. «Це сталось тому, що не було виконано технологічні підготовчі роботи, — пояснює Володимир Шпак. — Зараз же стіни поґрунтовано, а фарби використовую найякісніші».

Фарби та інші матеріали для роботи купили місцеві жителі.

Урочисте відкриття композиції планується 7 червня, коли у Генічеську проходитиме виїзне засідання обласної організації Асоціації малих міст України.

«З часом біля плит буде викладено бруківкою тротуарну доріжку, а проїжджу частину заасфальтують», — обіцяє міський голова.

Андрій БЕЙНИК, фото автора
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів