Олешківські чиновники саботують виконання своїх обов'язків перед громадою

Про це заявив голова Олешківської районної ради Павло Потоцький, відповідаючи на запитання посадових осіб територіальних громад району, щодо відсутності головного документа, прийнятого депутатами на черговій сесії «Про внесення змін до рішення ХХVІІ позачергової сесії районної ради сьомого скликання від 22 грудня 2017 року №500 «Про районний бюджет на 2018 рік» ще 04 травня 2018 року.

Справа в тому, що згідно делегованих повноважень, наданих райдержадміністрації, орган виконавчої влади в особі фінансового управління, повинен не тільки надати проект рішення стосовно внесення змін до районного бюджету, а й, посилаючись на ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», регламент районної ради, внести поправки, висловлені народними обранцями на засіданнях постійних комісій, президії та самому пленарному засіданні.

На 31 сесії депутати Людмила Шелудько, Наталія Місько та інші народні обранці внесли 15 пропозицій до доленосного рішення, які були проголосовані та прийняті й в подальшому мали бути відображенні у бюджетному рішенні, яке потім мав підписати голова районної ради.

Але, чомусь, районна державна адміністрація відмовилася відредагувати фінансовий документ, наголошуючи, мов ваші (депутатські) рекомендації – значить виправляйте бюджетне рішення самостійно. Нічого собі! Виконавча влада, маючи фінансове управління, самоусунулась від виконання делегованих повноважень.

А як же тепер будемо оздоровлювати дітей, проводити медичну реформу, культурні заходи, що скажемо об'єднаним територіальним громадам про їх субвенції, а про матеріальну підтримку малозабезпечених верств населення і говорити годі. Свідомо блокується реалізація 36 районних програм. Керівництво райдержадміністрації не вживає жодних заходів, аби вирішити ситуацію.

Складається враження, що Олешківська районна державна адміністрація навмисно не виконує належним чином свої обов'язки перед громадою Олешківського краю. Такого грубого порушення чинного законодавства з боку службовців місцевої виконавчої влади люди ще не бачили.

Аби вийти із цього глухого кута над головним фінансовим документом Олешківського району починають працювати самі народні обранці, залучаючи до співпраці компетентних спеціалістів та працівників виконавчого апарату представницького органу влади.

На даний час рішення «Про внесення змін до рішення ХХVІІ позачергової сесії районної ради сьомого скликання від 22 грудня 2017 року №500 «Про районний бюджет на 2018 рік» відредаговане і підписане Павлом Потоцьким, Олешківський район від економічної прірви врятований.

А голові районної державної адміністрації нагадуємо, що вона не лише очолює відповідну місцеву державну адміністрацію, здійснює керівництво її діяльністю, але й несе відповідальність за виконання покладених на місцеву державну адміністрацію завдань і за здійснення нею своїх повноважень. Краще вимкнути свої амбіції та увімкнути розуміння.

Інформаційна служба Олешківської районної ради

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів