Гордєєв: Ми поважаємо право власності, але не дозволимо порушувати закон

Сьогодні, 29 травня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, разом зі своїм заступником Євгеном Рищуком і народним депутатом України Олександром Співаковським,провели нараду з вирішення питання щодо використання земельної ділянки, на якій розташований спортивно-оздоровчий табір «Буревісник» Херсонського державного університету.

Вже багато років невід'ємною частиною ХДУ є СОТ «Буревісник», який знаходиться на узбережжі Чорного моря у смт Лазурне Скадовського району Херсонської області та відноситься до земель рекреаційного призначення державної форми власності.

Земельна ділянка площею 5 га була виділена навчальному закладу під розміщення та розбудову табору «Буревісник» ще у 60-х роках.

Вказана територія ніколи не вилучалася з користування університету. Однак вже понад 10 років тривають судові процеси з різними особами, які намагаються роздробити цю земельну ділянку та позбавити Херсонський державний університет права на користування нею, а багатотисячний колектив студентів і викладацький склад – проведення різних видів навчально-виховної діяльності, а також бази оздоровлення та практики.

Ми поважаємо право власності, але не дозволимо порушувати закон. Ніхто не має права безкарно забирати державну землю і розпоряджатися нею на власний розсуд. Конфлікт потрібно вирішувати згідно з правовими нормами.

Тому 30 травня цього року Великою Палатою Верховного суду будуть розглянуті Касаційні скарги Херсонського державного університету щодо скасування рішення Лазурненської селищної ради про переведення земельної ділянки, що надана університету в постійне користування під розміщення СОТ «Буревісник», із державної форми власності в комунальну.

Я впевнений, що Херсонський державний університет спільно з Міністерством освіти і науки, органами місцевого самоврядування та учасниками цього процесу зможуть знайти спільну мову та вирішити існуючий конфлікт, - заявив Андрій Гордєєв.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів