Історичний здобуток херсонських самбістів

Вперше в історії України Херсонська область посіла перше командне місце в чемпіонаті України з бойового самбо.

Наша область була представлена клубами «Шторм» (м. Херсон), «Максимус» (смт. Лазурне), ДЮКФП-4 та ДЮКФП-5.

У колекції херсонських хлопців із клубу «Шторм» є повний комплект спортивних нагород різного гатунку.

Подібний успіх – історичний для Херсонської області та для окремого спортивного клубу: ще ніколи наш регіон не здіймався так високо!

Ініціатива створення спортивного клубу «Шторм» належить кільком друзям, один із яких – тренер Володимир Тимченко. Він і очолив спортивний клуб. Важливою складовою ідеї створення клубу було забезпечення можливості тренування діток із так званих категорійних родин: багатодітних, діток батьків-одинаків, малозабезпечених родин та діток воїнів АТО.

«Для нас це – справа честі, – розповідає Володимир Тимченко. – Допомагай тим, хто потребує: мабуть це одне із основних гасел нашої діяльності, окрім усіх світлих спортивних гасел.

Особливо в країні, де триває війна і соціально незахищених людей стає дедалі більше, ми маємо допомагати тим, хто не в змозі оплатити тренування. Окреме ставлення у нас до діток воїнів: безкоштовні тренування – це своєрідна вдячність за наше мирне небо».

Специфіка тренувань у клубі «Шторм» – так само дещо нестандартна для звичних спортивних клубів. Основний акцент – на вихованні та навчанні. Володимир Тимченко – тренер міжнародної категорії. Незважаючи на свою молодість – усього 30 років – він має достатній досвід навчання спортсменів та майбутніх чемпіонів.

Отже, чудово знається на тому, що спорт – це не лише фізична сторона, а й педагогічна. Батько двох спортсменів, які займаються у клубі, і друг Володимира В'ячеслав Білковський підтверджує: «Я – педагог за освітою, тому дуже добре знаю ціну якісному навчанню.

Володимир дійсно дає дітям не лише практичні аспекти тренувань, а й філософію бойового самбо. Більш того, навчає їх поводитись у колективі і навіть долати певні життєві перепони. Це круто!»

Варто також зазначити, що клуб «Шторм» наразі займається у залі приміщення Обласного палацу молоді (колишній ДКТ). Розповідають батьки дітей, які займаються у клубі: «Коли ми зайшли у цей зал вперше, було лячно: обдряпані стіни, стеля, з якої тече, сніг у приміщенні, кількох вікон не вистачає...

Тоді ми просто всі разом – хто чим може – допомогли і самотужки зробили ремонт. Наразі маємо повноцінний клуб для тренувань, який фактично створили самі: хтось допоміг грошима, хтось приходив і прибирав та здійснював ремонтні роботи. Ми фактично самі створили простір для наших дітей».

Варто зазначити, що клуб так само вже понад рік має проблеми із згаданим приміщенням. Після закінчення строку дії угоди обласна рада її не подовжила, але і не надіслала листа про розірвання, як це передбачено Законом та умовами даної угоди. До сьогоднішнього дня тривають баталії за приміщення, ласе для інших. Щоправда, до здійснення ремонту власними силами та приведення його у належний стан ласим воно було виключно для клубу "Шторм".

Наразі час вихованців клубу розписано буквально по годинах: тренування, змагання і цікавий відпочинок, – усе це стимулює і фізичний розвиток дітей, і їхню любов до спорту, і торує шлях до нових перемог.

Ми щиро вітаємо чемпіонів та призерів чемпіонату України з бойового самбо серед юнаків і бажаємо подальших успіхів кожному зі спортсменів клубу та ідейним натхненникам перемог!

Ми пишаємось тим, що Херсонська область знову славетна – на цей раз у бойовому самбо!

Херсонський вісник

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів