Херсонці можуть залишитися без пенсій

Україна невпинно продовжує втрачати трудові ресурси і якщо ситуація у найближчі 2 – 3 роки не зміниться, то вже через 5 роківдержава або повністю припинить виплачувати пенсії, або буде змушена перекласти всі витрати на державний бюджет, адже трудових ресурсів в Україні з кожним роком стає все менше, а, отже, платити внески у Пенсійний фонд України аби утримувати пенсіонерів немає кому.

Такими є невтішні прогнози від незалежних експертів, які кажуть, що нас чекають, з одного боку великі проблеми із кадровими питаннями (розумні та молоді – їдуть), при тому, що з іншого боку в Україні відсутні нові робочі місця (за останні кілька років не створено жодного нового підприємства).

Крім того є ще два чинники: чи не половина працездатного населення продовжує працювати у тіні і не сплачує податки, а ще кілька мільйонів наших співгромадян працюють на тимчасових заробітках у далекому та близькому зарубіжжі.

За заявами аналітиків, хоч і трохи менше ніж 2 – 3 роки тому, українці продовжують працювати у Росії, де загальна кількість заробітчан продовжує залишатися рекордною – за різним підрахунками від 3 до 4 млн. (два роки тому фахівці озвучували цифру в 5 – 6 млн.). На другому місці продовжує залишатися Польща.

Як відомо міністр з питань гуманітарної допомоги та біженців Польщі Беата Кемпа заявила, що в країні зараз знаходиться близько 2 млн українських іммігрантів. І це ті, хто працює офіційно. За підрахунками експертів ще приблизно 1 млн наших співгромадян працюють там нелегально.

За прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польський ринок праці щорічно буде перебувати ще по 200 – 300 тисяч українців.

У Міністерстві соціальної політики України ще більш невтішні прогнози: у найближчі роки, вважають там, слід очікувати посилення міграційних процесів з України за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу.

При цьому в Національному Банку України чомусь вважають, що трудова міграція з України буде залишатися високою ще 2 – 3 роки,а потім почне знижуватися у середньостроковій перспективі.

Але, проти такого оптимізму свідчать результати недавнього опитуванням яке провів Київський міжнародний інститут соціології. Вже у найближчі півроку 7% повнолітніх українців збираються виїхати закордон з метою тривалого перебування, роботи, навчання або еміграції.

Як збираються із цим боротися в Україні? Дуже «оригінальними». Навіть репресивним. Так Прем'єр Гройсман хоче перетворити центри зайнятості в службу боротьби з трудовою міграцією. «Існуюча в Україні мережа центрів зайнятості повинна переорієнтувати акценти своєї роботи в бік формування гідної пропозиції кадрів на ринку праці і боротьби з міграцією», - про таке прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді, минулого тижня.

Як може установа яка покликана збирати і розповсюджувати інформацію про наявні робочі місця, проводити навчання та тренінги для тих, у кого немає роботи і допомагати їм переорієнтуватися на попит, стати тією установою яка буде «боротися»?

Як завжди головне завдання Прем'єра перекласти весь біль із хворої голови на здорову. Виявляється, за словами Гройсмана, питання виїзду працівників з України в пошуках кращого місця роботи не нове і народилося воно не сьогодні, а формувалося десятиліттями.

«Проблема є, вона складна. Вона інерційна. Скільки було хвиль міграції? Багато людей виїжджали шукати кращої долі. І ті, хто займався економікою в той час, просто не звертали уваги. Виїжджали – і добре. Наше завдання – знайти рішення, і у середньостроковій перспективі це можливо. І тут потрібна підтримка парламенту – в тому числі для створення мотивації (для працівників залишатися в Україні)», - підкреслив прем'єр. І як завжди власної вини у цьому не побачив.

Якими саме шляхами Прем'єр збирається «мотивувати» людей залишатися в Україні і працювати у правовому полі він не сказав. Втім його риторика зрозуміла – час виборів насувається невпинно. Амбіції Гройсмана ростуть прямо пропорційно падінню рейтингу чинного Президента.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів