Співаковський: дякую колегам за підтримку важливого Закону, який виведе нашу державу з правового колапсу

Щойно 246 голосами "за" Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" (реєстраційний номер 7466).

Нагадаю, що цей законопроект був розроблений на виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і покликаний наблизити національне законодавство до законодавства ЄС у сфері інтелектуальної власності.

Зокрема, проект Закону імплементує основні положення Директиви 2014/26/ЄC про колективне управління авторськими та суміжними правами. Головною ж метою цього законопроекту є створення нової системи колективного управління правами суб'єктів авторського і суміжних прав, яка забезпечить можливість отримувати гідну винагороду авторам, виконавцям та іншим творцям за їх інтелектуальну працю, а також унеможливить подальшу незаконну діяльність окремих організацій колективного управління.

Сьогоднішнього результату було досягнуто завдяки спільній кропіткій праці Комітету з питань науки і освіти, Мінекономрозвитку, народних депутатів України – авторів альтернативних поправок, всіх стейкхолдерів сфери інтелектуальної власності та авторської спільноти, а також рекомендацій наших міжнародних партнерів – експертів Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу.

Щиро дякую всім своїм колегам – народним депутатам України за підтримку цього надзвичайно важливого Закону, який врешті решт виведе нашу державу з правового колапсу, який ми маємо у сфері управління майновими правами авторів, які створюють інтелектуальну власність та дозволить забезпечити їх належний захист!

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів