В Херсонській облраді завершили розгляд звітів про роботу комунальних підприємств

У минулу п'ятницю, 11 травня, депутати профільної комісії Херсонської обласної ради завершили заслуховування звітів директорів закладів освіти та культури, які є комунальними установами громади області.

Цього разу депутати облради думали над тим, як зробити сучасні бібліотеки конкурентоспроможними. Глобальна комп'ютеризація у ХХІ столітті та масовий доступ до мережі Інтернет витіснили бібліотеки, які раніше були єдиним джерелом інформації та знань. У той же час, більшість бібліотек по своїй формі організації роботи застряли в ХХ столітті.

Для прикладу, члени комісії з питань оцінки діяльності комунальних підприємств наводили провідні бібліотеки Європи і Америки, які знайшли цікаві ідеї та втримали своїх читачів.

За словами Ганни Бардашевської, директора Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, у європейських країнах зовсім інша система в країні по відношенні до бібліотек.

Освітня система тісно переплітається із бібліотеками різних рівнів: від шкільних до університетських і вище. Більш того, бібліотеки за кордоном – це платформа для спілкування молоді за інтересами.

«Ми також активно працюємо над залученням нових читачів. Створили виїзну бібліотеку, тобто отримуємо замовлення на конкретні книги від різних установ, в тому числі й університетів, та особисто привозимо їх своїм абонентам. Беремо участь у різних грантових проектах, співпрацюємо з меценатами», – зазначила Вікторія Лобзова, директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова.

У дитячих бібліотеках просунулись далі та активно використовуються ігрові форми, влаштовуються різноманітні свята, вікторини, розважальні програми, навіть 3D-кіно.

«Результат нашої роботи – від 300 до 500 відвідувачів в день», – поділилася директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

Проте, керівники бібліотек погоджуються з тим, що працювати є над чим, і переймати досвід із закордону необхідно.

Херсонська обласна рада

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів