Костянтин Хутковський: більше 44 мільйонів гривень стягнуто аліментів за 4 місяці

«Маємо гарні результати! Завдяки командній роботі працівників Херсонської юстиції з початку року стягнуто аліментів на утримання дітей більше 44 мільйони гривень.

У результаті чого 15 844 дитини отримали свої законні кошти. Як порівняння - за 8 місяців минулого року було стягнуто 48,7 мільйони гривень. І це є підтвердженням ефективності Закону #ЧужихДітейНеБуває». – розповів начальник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

Він також нагадав злісним неплатникам аліментів, що Міністр юстиції Павло Петренко у Верховній Раді презентував другий пакет законодавчих змін, які посилюють відповідальність неплатників аліментів. Вкрай важлива ініціатива – збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Нині – це менше 1000 гривень.

Крім цього, зміні передбачають:

 Українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 6 місяців, не зможуть входити до складу Кабінету міністрів, займати посади державної служби категорії «А», займати посади заступників міністра, зареєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад.

 Якщо заборгованості перевищить 12 місяців – це буде підставою для звільнення таких осіб чи припинення їх повноважень.

 Розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати: не платиш 1 рік – заплати додатково 20%, не платиш 2 роки – сума додаткової спати сягне 30%, не платиш 3 роки – сума боргу автоматично збільшиться на половину (50%).

 Збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину відповідного віку.

 Окремий блок пропозицій - забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

 Серед новацій - звільнення дітей від обов'язку утримувати непрацездатних «горе» батька або мати у випадку не сплати аліментів понад 3 роки, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників та заборони відчужувати власне майно.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів