У Херсоні дві студентки вражають перехожих камерною музикою

Для пішохідної Суворова в Херсоні музиканти — явище звичне. Але, на правду, щось варте уваги тут звучить вкрай рідко:то барабан підстукує під фонограму з магнітофону, то якийсь гітарист «косить» під Цоя.

Але інколи, буває, вулиця перетворюється на камерну залу. До місця, неподалік якого колись розташовувалися розлогі театральні сходи, назавжди загублені монстром-ТРЦ, виходять подруги – з віолончеллю і скрипкою.

Олександра і Олена студентки Херсонського музучилища.

Виконавиці камерної музики не приховують – на вулицю виходять не скільки для заробітку, бо що кидають перехожі — копійки, а стільки заради насолоди. Їм подобається вражати. Вулиця, суєта-суєт, і раптом – хороша музика. Багато хто зупиняється, навіть ті, хто не знають назви їхніх інструментів і що за твір звучить.

Подруги усміхаються – вирішили не грузити людей Бахом чи Вівальді, не та атмосфера, але, приміром, тема з «Гри престолів» у Суворовську вписується досить органічно. Американський серіал у стилі фентезі, приправлений хорошою музикою, бачив багато хто. Люди вражені, що відомий трек дівчата грають настільки чисто.

Одне мене засмутило – талантом Саші і Оленки насолоджуватимемося недовго. Дівчата вже закінчують музучилище, спеціальність «Оркестрові струнні інструменти». Отримавши диплом, юні дарування планують залишити Херсон, ба більше – залишити Україну. Назавжди.

Навчатимуться й працюватимуть за кордоном, радуватимуть віртуозною грою вже місцеву публіку. У їхній рідній країні музикантів не цінують, молодь, не маючи перпектив, ані в заробітку, а ані в кар'єрі, їде, куди очі дивляться.

Які ж вагомі аргументи «проти» міг би назвати талановитим дітям Херсон, місто без філармонійної зали і гідного концертного рояля?...

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів