Олександр Співаковський: Пам’ятати означає перемагати

На початку травня ми відзначаємо особливі для кожного з нас дати - День пам'яті і примирення та 73-ю річницю Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

В них настільки нероздільно переплелися сум і радість, велич перемоги і гіркота втрат, що для нас, українців, ці травневі дні завжди будуть «святом зі сльозами на очах». Скільки б не минуло часу...

Друга Світова залишила на українській землі страшний слід по собі - тисячі солдатських могил, мільйони відібраних життів, скалічених доль. А хто рахував втрачені таланти чи змарновану юність? У нас не знайдеться такої родини, якої б не опалила та жахлива війна.

Саме тому щира гордість за наших батьків, дідів чи прадідів, які захистили рідну землю від нацистів, які вистояли і перемогли, й досі переповнює наші серця. Скільки б не минуло часу, ми завжди будемо безмежно вдячні їм за подароване життя і за країну, відновлену з руїн.

А світлу пам'ять про подвиг героїв-визволителів передаватимемо всім прийдешнім поколінням, бо це наша спільна, родинна пам'ять.

Пам'ять про наших рідних і близьких, кров'ю і потом яких так щедро зрошена наша земля.

Тому так болісно сприймаються в суспільстві штучні намагання окремих політиків перетворити нашу пам'ять про ту війну на війну пам'ятей. Безсмертя не вимірюється ротами, полками чи навіть дивізіями.

Безсмертя — це внесок у вічність, жертовність заради життя дітей та онуків, заради їхнього майбутнього. В нього апріорі не може бути одиниць виміру...

«Війна пам'ятей» особливо цинічно виглядає тепер, коли наші хлопці, нащадки ветеранів, знову змушені відстоювати мирне майбутнє своєї країни зі зброєю у руках. Коли слова «війна» і «подвиг» для українців вкотре набули реального змісту, переставши бути поняттями з минулого...

Щоб пам'ятати, не потрібні барабани з бубнами. Справжня пам'ять - це совість, біль і гордість одночасно. День пам'яті про полеглих має бути тихим і трохи сумним. А найкращим проявом вдячності тим, хто вижив і вистояв, будуть наші повсякденні любов і увага.

Дорогі наші ветерани! Ми неодмінно повернемо мир і спокій на нашу землю. Дякуємо за подароване життя, за ваші мужність, віру та оптимізм. Будьте здорові і живіть ще довго! Ми не забудемо...

Пам'ятати означає перемагати. Пам'ятати, щоб ніколи знову...

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів