Херсонцям заборонять жити там, де вони хочуть

В Україні нові правила «прописки»: чергова реформа чи афера?

Не виключений варіант, що за вами будуть стежити за допомогою технічних засобів, а у вашій квартирі з'явиться пожилець про існування якого ви не будете знати до того часу, поки він не пред'явить права на вашу житлову площу...

Гарант замучився доводити всесвітові, а заодно й українцям, як здорово жити в Україні, як вільно тут дихається, як свобода тут буяє. А тут на тобі така «свиня» від Уряду (точно Гройсман щось замислив недобре – чия б це могла бути рука?) – він хоче змінити правила «прописки». Вас пановЄ, гражданІ, товарІшІ, грАмадянЄ (зайве викреслити) відтепер будуть штрафувати, якщо ви будете ночувати не за місцем офіційної реєстрації. Що не чули? Розтуліть очі і відкрийте вуха (літературної помилки немає – авторське).

Чи знаєте ви, що в Україні ще з 2004 року існує Закон «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»? Тоді його декларували як найпросунутійший закон всіх часів, який відкриває перед українцями небачені простори – живіть де хочете.

«Записані» за Херсоном, проживайте у Львові чи де завгодно – проблем не має. Втім, вже тоді стало зрозумілим, що адміністративно-каральна машина не дасть вам стати «людиною всесвіту».

Без «реєстрації» вам не отримати і половини послуг цивілізації: не потрапити до лікаря, не оселитися у готель, не здати дитину у садок чи школу тощо. З того часу як прийняли закон пройшло 14 років, за цей час до нього прийняли більше десяти поправок, у наслідок чого назва «папірця» вже давно не відповідає змісту, суть якої була у регламентації декларації «про свободу».

Настав час «наслідити» у цьому законі й цьому уряду – реххворматорів.

Перше, що вони пропонують, так це ввести покарання за проживання не за місцем реєстрації – 1700 грн. Т.т не живете там де прописані (зареєстровані) – платіть, не встигли перереєструватися – платіть і т.д.

За даними окремих ГО, різних державних інституцій, експертів: не за місцем прописки сьогодні проживає кожен четвертий Українець, або понад 10 млн осіб.

Коли про це стало відомо широкому загалу і Уряду стали тикати у обличчя Декларацію про права людини та відповідну Конвенцію (які Україна ратифікувала, як країна яка вважає себе на папері цивілізованою, демократичною країною), то там трохи злякалися і дали «задній хід» тримаючи «добру мину при поганій грі» заявивши: що це не вони, це вина журналістів, які все не так зрозуміли, трактували і повідали народу, що ніхто не збирається нікого за проживання не за місцем реєстрації, а штрафувати будуть тільки за «надання неправдивих даних про фактичне місце проживання».

А це що? Як це слід розуміти? Ви зареєстровані в одному місці, а живете в іншому? Що будуть вважати «неправдивою інформацією»? Це так саме, як стати «ворогом народу» – одне слово критики влади, і ви «Рука Москви!». І вам при цьому авторитетно пояснюють, що це не згортання свободи слова, це «боротьба з антидержавною пропагандою».

Як будуть вас «пильнувати» і «вираховувати»? Шляхом стеження – це узаконять! Можуть запитати сусідів, а можуть і встановити камери відеоспостереження. Хто сказав, що це втручання у особисто життя? Мовчати! Це «питання національної безпеки»! Як вам нововведення у закон (вдумайтеся) «Про свободу пересування та вибір місця проживання». Як вам «свобода», від якої тхне рабством? А можна сказати й в'язницею... «реєстраційно-проживательською».

Не вірите? А спробуйте влаштувати дитину у дитячий садок у сусідньому мікрорайоні, де, на ваш погляд, кухня смачніше, а вихователі кращі... Це відчують і батьки дітей які підуть записувати дітей о школи. Вашу дитину гарантовано приймуть тільки до тієї школи де ви «прописані», а не тієї яка вам подобається, і куди б ви хотіли її віддати на навчання. Не чули? Даремно.

Є нові правила вступу до школи, їх вже прийняв МОН, діють з нового навчального року. До не «мікрорайонної» школи вас візьмуть тільки у тому випадку, якщо будуть вільні місця. А якщо претендентів буде кілька, то визначати «достойного» будуть... шляхом жеребкування. У вас грошей більше? Вам пощастило – ваш жеребок випадково витягнула «щаслива рука».

Не виключено, що так само будуть «прив'язувати» українців і до лікарні. Ні, право обрати кращого лікаря у вас ніхто не відбере, але виключно в рамках вашого мікрорайону, який обслуговує районна лі клініка (хворого з «Острова» до лікаря на «Шуменський» не запишуть – хто до вас на виклики їздити буде?). А на «острові» немає кращих? Вибачайте, де на всіх назбирати? Комусь треба і гірших «лікуватися», вони теж хочуть отримувати зарплату.

Суттєві проблеми виникнуть і у тих, хто живе в квартирах, які знімає за найом житла і не зареєстровані у них. У світлі спочатку «верифікації», а тепер ще й реєстрації – бабусям, аби хоч якось підтримувати себе у старості («На 1300 багато наживешся» – запитання тим, хто так любить свій народ: Порошенку та Гройсману), навряд чи вдасться здавати куточки у квартирі без офіційного договору та відрахування відсотків ненажерливим володарям офшорів та любителям злітати родиною на Новорічні канікули на маленький острівець...

Ловити «нелегальних орендодавців» раніше не було законних підстав. Зате тепер з'явиться можливість під виглядом перевірки «достовірності даних про проживання» вистежувати хто де живе, щоб потім з'ясувати, які квартири здаються в оренду.

В Урядовців є ще одна «світла» думка, яка змусила фахівців схопитися за голову – «спрощена процедура реєстрації». Хто ж проти того, що можна реєструватися он-лайн, за кілька хвилин? Хто проти того, що можна буде подати заяву до реєстраційного відділу не збираючи купу довідок? Хто проти, що у паспорті не будуть ставити штамп? Все це чудово! Але, є одне «але»! Автори законопроекту вирішили узаконити, що всі ці дію можна вчиняти без згоди власника житла! Спокійно!

Тричі глибоко вдихнули на повні груди і повільно видохли, це заспокоює тахікардію... Ви все почули правильно: без вашої згоди (вас потім повідомлять – якщо не забудуть), у вашій квартирі зареєструють нового мешканця. Вам це не подобається? Ваше право скаржитися! Куди? Можете у найближчу мацепекарню?

Якщо й ця ініціатива Уряду стане Законом, то без вашого відома, дозволу і згоди будь-яка людина може прописатися у вас в квартирі. Максимум, що загрожує порушнику так це штраф у 1700 гривень. Уявляєте як зрадіють квартирні аферисти? До вас прописують особу, через деякий час вона заявляє права на житло, і... ви на вулиці – старість на свіжому повітрі. Як вам така перспектива?

У вашу оселю, без вашого відома прописують неповнолітню дитину, інваліда або кого завгодно з категорії «особи, що не підлягають відселенню»... Скільки вам доведеться побігати по інстанціях і судах аби довести, що ви не жирафа? До того часу представники «дитини», «бабусі», «інваліда» по суду (непідкупному в Україні ні за які гроші – тільки за великі) «порєшають» всі «праблєми» і частина квартири, або навіть вона вся належить уже не вам. Як вам така «картина олією»?

Ну і ще одне: ви не застраховані, що ваша квартира не перетвориться на Ноєв ковчег (бодай на час виборів) і тоді не тільки прощавай субсидії, а вас ще й чекає шалений штраф та повернення всього того, що отримали у 2 розмірі.

Одночасно зі спрощенням процедури реєстрації місця проживання спростять і процедуру реєстрації виборця. І це головне, що будуть використовувати у найближчий перспективі. Не забули – наступної осені вибори нової ВРУ? Раніше автобусами возили по виборчих дільницях «паломників» з підробленими відкріпними посвідченнями... Кам'яний вік... Все кануло у Літу... Новітні технології: за один день прописався – з'явився на дільницю у день голосування – зареєструвався – отримав бюлетень – проголосував за правильну людину – виписався. Прописуватися будуть на час виборів – всіх не перевіриш (тим більше, що штампа у паспорті більш вимагати ніхто не має права).

Не може бути? Ще й як. Під час останніх виборів до ВРУ, у Луганській області, за адресою офісу управління соціального захисту було прописано одразу 15 тисяч(!) тих, хто начебто був переселенцем із зони АТО. А у гуртожитку одного з Херсонських вишів раптово оселилися батьки чи не половини всіх студентів, що навчаються на стаціонарі. Тільки в одній з кімнат їх було «прописано» понад три сотні. Як ви розумієте – всі голосували за правильного кандидата.

Фахівці з виборчих технології припустили, що ця «реформа» і ці «зміни» у закон приймаються саме з урахуванням виборів 2019 року. Зрозуміло, що проект зайде підтримку в стінах ВРУ. Кого у цій країні цікавлять її громадяни?

Не робіть мені смішно, панове...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів