Підприємці Херсонщини активно працюють з вишами у кадрових питаннях

Як вирішити проблему з висококваліфікованими кадрами в цілому в області й який шлях залучення спеціалістів обрали на власному підприємстві розповів голова ради підприємців Херсонщини Юрій Рожков.

Починати потрібно зі змін у системі профтехосвіти, яка нині переживає важкі часи: «Я об'їздив багато профтехучилищ, вони перебувають найгіршому стані. Приміром є наш херсонській Ліцей харчової промисловості, заклад розрахований на 400 учнів, а навчається лише 200, оскільки не вистачає фінансування. Приміщення великі, які потрібно утримувати, сплачувати за комунальні послуги. Така ситуація в багатьох районах.

Якщо дивитися на це з боку економіки, то варто скорочувати кількість закладів профтехосвіти, об'єднувати для економії коштів, але це шлях в нікуди. В цьому разі ми можемо втратити всю систему професійної підготовки і наші підприємства залишаться без кваліфікованих кадрів.

Я боюсь, що може статися розрив між поколіннями: коли старше покоління не встигне передати знання і досвід молоді. Тому у себе на підприємстві ми залучаємо людей у віці , які мають великий досвід у практиці, активно працюємо з вищими школами, щоб вирішити кадрові питання, залишити у себе підготовлених фахівців»,поділився досвідом з "Українським півднем" голова ради підприємців Херсонської області Юрій Рожков.

- Гарні спеціалісти виїздять за кордон, оскільки за ту ж роботу отримують в 10 разів більше. Підприємцям не залишається нічого, крім того, щоб зробити їх зарплату конкурентною.

Спеціалісти знають собі ціну. Якщо ми не дамо їм достойну заробітну плату, вони виїздитимуть. Ми повторюємо шлях Польщі, в якій заробітки ще з десяток років тому становили 200 доларів, а в Німеччині, Франції можна було отримати 2 тисячі, тоді спостерігався відтік робочої сили.

Але коли польські підприємці були змушені підняти заробітну плату, багато хто із заробітчан повернулися. Так, роботодавцям це - не вигідно, але це доведеться робити, щоб зберегти кваліфіковані кадри і зрушити нашу економіку.

Якщо країна залишатиметься сировинним придатком, а не створюватиме додану вартість через виробничі майданчики, то випускники вузів та фахівці з досвідом шукатимуть роботу деінде, тільки не в Україні. І ми повинні робити усе щоб створити достойні умови праці та виплачувати заробітні сплати близькі до європейських»,- впевнений Юрій РОЖКОВ.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів