Херсонці, будьте пильними, за вами будуть стежити

Здається ми все більше перетворюємося на поліцейську країну, в який диктатура знаходить для себе все більше місця.

І хоча всі «зміни» і «вдосконалення» подають як спробу подальшого «піклування за людину» та на ділі це все більше нагадує добре зорганізовану систему шпигування і тотального контролю за свободою людини.

Нову законодавчу ініціативу Мінфіну експерти саме так і називають.

Міністерства фінансів внесло законопроект про верифікацію особи. Якщо він стане Законом, то перевіряти будуть всіх: субсідіантов, пенсіонерів, безробітних – одним словом всіх, хто отримує хоч якусь фінансову допомогу від держави.

Як запевняють експерти: «Постраждають всі пільговики: всі, хто взяв у держави хоч одну копійку».

Мінфін планує утворити єдину «інформаційну платформу», де буде зосереджено інформацію з різних реєстрів, різних державних відомств – це перша умова яку необхідно здійснити для того, аби якісно провести верифікацію кожної особи, переконані у МФУ. Доступ до платформи буде обмежений, що нібито забезпечить збереження персональних даних.

У Міністерстві переконують, що це цілком Європейський підхід, що такі бази існують і у інших країнах. Слід нагадати, що у нас, ще кілька років тому, списки пільговиків велися на папері, а єдиної бази не існувало взагалі.

Якщо законопроект проголосують, інформація про кожного, хто звернувся за допомогою потрапить на спеціальну «платформу», де буде відображена вся інформація: про наявні банківські рахунки і скільки грошей там є; про фактичне місце проживання; про паспортні дані, ІПН, дані податкової та інші відомості. Цю платформу будуть поповнювати даними з усіх можливих реєстрів.

Купили чи зареєстрували машину? Придбали нерухомість? Зробили велику покупку – все це можна відстежити через реєстри та банківські рахунки.

Перевіряти кожну особу будуть тричі: до надання допомоги, під час її надання та ще й після. Законопроект передбачає, що навіть якщо ви почали заробляти більше і втратили право на знижку, але Міністерство фінансів й далі, у продовж трьох років, матиме право стежити за вами.

Що це, як не тотальний контроль? Особливо ефективний під часі виборів, чи не так?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів