Херсонська «швидка допомога» отримає чотири нові автомобілі

Про це йшлося в Херсонській облраді на засіданні комісії з питань оцінки діяльності підприємств, установ та організацій, що є об'єктами спільної власності територіальних громад,сіл, селищ, міст Херсонської області за 2017 рік.

Найбільша дискусія між членами комісії виникла під час обговорення діяльності КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Завдяки коштам, виділеним з обласного бюджету, у минулому році вдалося відремонтувати всі автомобілі «Пежо», що знаходяться на балансі Центру. До фінансування ремонтних робіт врешті-решт долучилися і депутати міської ради, які погодили співфінансування у розмірі 350 тис. грн. Це при тому, що основна частина викликів до Центру надходить від мешканців міста.

Також у минулому році вдалося на ремонт машин швидкої допомоги залучити 2,5 млн грн з районних бюджетів. Найактивніше із Центром співпрацюють Бериславський, Новотроїцький та Генічеський райони. Як не дивно, але курортні райони – Голопристанський та Скадовський – навідріз відмовляються виділяти кошти на ремонт швидких та їх утримання, хоча в літній період саме мешканці цих курортних містечок найбільше звертаються за допомогою.

Досить гостра ситуація виникла і з Голою Пристанню. Новостворені ОТГ відмовилися від амбулаторій, в результаті чого населення Голопристанщини повністю обслуговує підрозділ КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Наразі Юрій Бовкун веде активні переговори із місцевою владою щодо відкриття амбулаторій та зменшення навантаження на дві бригади швидкої допомоги, які працюють в Голій Пристані цілодобово.

У цьому році Центр планує отримати чотири нові автомобілі: два за рахунок коштів ДФРР та ще два від обласної влади. А також придбати бодікамери, аби співробітники Центру могли, як і полісмени, реєструвати перебіг подій під час викликів.

Члени комісії погодилися з тим, що з таким шаленим темпом роботи, як у фахівців Центру, мінімальна заробітна плата є знущанням. Тому виступили за підняття заробітної плати, а також доручили Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації внести свої рекомендації стосовно покращення роботи медичного закладу.

Херсонська обласна рада

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів