На «поховати» херсонцям дають більше ніж на «лікуватися»

Громадяни нашої держави не даремно шуткують, що у нас дешевше поховати, ніж вилікуватися. Зрозуміло, що гумор «чорний», але правдивий, це підтвердила сама держава.

Днями Уряд затвердив тариф на первинну медичну допомогу, у розмірі 370 гривень на одного пацієнта на рік, але тільки на того, хто підписав декларацію з лікарем.

Крім того, уряд затвердив корегувальні коефіцієнти для п'яти вікових груп:

* за обслуговування дитини віком до 5 років лікар буде отримувати 1,480 тис. грн..

* за дитину від 6 до 17 років – 814 грн.

* за дорослих від 40 до 64 років – 444 грн

* від 65 років – 740 гривень.

За обслуговування у гірських населених пунктах, корегувальний коефіцієнт складе 1,25, або 462 грн.

А от оплата за обслуговування пацієнтів, які не обрали лікаря і не підписали з ним декларацію, буде – 240 грн, без урахування коригуючи коефіцієнтів.

Тут виникає суттєве питання, як бути тим, хто захворів не вдома, а скажімо у дорозі, чи у відрядженні, у іншому місті?

А що буде, якщо пацієнт звернеться до лікаря не один, а три, чи скажімо п'ять разів? Як і скільки буде отримувати лікар за один прийом? Хто буде оплачувати прийом у лікаря коли соціальні гроші закінчаться? Скільки буде коштувати консультація у лікарів вузьких спеціалізацій?

А скільки коштує сьогодні полікуватися?

Не беремо складне захворювання, коли один прихід до аптеки може коштувати від 1 до 5 тис грн., це без урахування будь-яких найменших оперативних втручань, коли ціна починається від 10 тис. А так, буденне – застуду – найпростіше, те що на слуху у кожного.

Вартість лік у аптеках Херсона станом на сьогодні (25.04.18).

Ацетілсаліциловая кислота (аспірин) залежно від виробника 500 мг №10, ДАРНИЦЯ, ПРАТ ФАРМ. ФІРМА від – 6,76 грн, до Аспірин Кардіо табл. п/о 100мг № 56, БАЙЕР БИТТЕРФЕЛЬД ГМБХ – 93,82 грн.

Парацетамол. Парацетамол-Дарница 500 мг №10 таблетки, ПрАТ"Фармацевтична фірма "Дарниця", Україна – 9,42 грн., до Парацетамол сироп 100 мл БЗ, ПАТ НВЦ"Борщагівський хіміко-фарм.завод", м.Київ, Україна – 21.60 грн.

Назол. від – 53,36 грн. до 68.76 грн. (від однієї й тієї ж фірми).

І, скажімо, щось більш «серйозне»: АЦЦ 100 № 20 таблетки, Салютас Фарма ГмбХ.,Німеччина/Хермес Фарма Гес.м.б.Х.,Австрія/Хермес Арцнайміттель Гмб.Х.Німеччина від 110.00 грн. до 204.59 грн. (все однієї фірми виробника)

Вилікуєтеся ви цим набором чи ні, але він вам обійдеться від 248,78 до 388,77 грн.

А тепер, про те, на що держава заздалегідь заклала більше грошей ніж на лікування.

Соціальні виплати – це одне з головних зобов'язань, яке бере на себе держава, називаючи себе соціальною. Серед таких виплат є й матеріальна допомога на поховання пенсіонера.

Варто уточнити, що матеріальна допомога на поховання в Україні забезпечується не всім. Претендувати на грошову допомогу з боку держави можуть наступні категорії людей:

* дружина або чоловік покійного;

* діти, брати, сестри та онуки, які не досягли повноліття;

* студенти, учні на денному відділенні, віком до 23 років;

* батько або мати покійного;

* дідусь або бабуся покійного по прямій лінії

Допомога на поховання в Україні у 2018 році становить 4100 грн, за умови надання відповідних документів.

Як бачимо життя коштує у цій державі значно дешевше ніж смерть. А померлого влада «цінує» більше ніж живого. Чорний гумор, але життєвий...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів