На Херсонщині нові правила прийому в школу

В Україні стартував прийом документів у початкову школу на наступний навчальний рік. Які нововведення чекають батьків та дітей починаючи з 1 вересня 2018 року?

Звертаємо вашу увагу, що у 2018 році процес подачі документів відбувається із значними змінами.

По-перше, у гімназіях і ліцеях не буде співбесід і попередніх тестувань.

По-друге, відтепер українські школи не мають права вдаватися до внутрішніх іспитів і контрольних для відсіювання слабких учнів, оскільки новий «Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних навчальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти» ввів нові правила.

По-третє, документи батьки можуть нести у кілька шкіл – їх кількість не обмежена. Гарантовано дитину візьмуть на навчання за місцем проживання (а не реєстрації).

Що стосується інших навчальних закладів (за бажанням і вибором батьків), то туди дитину можуть взяти тільки у тому випадку, якщо там є вільні місця.

За яким принципом і методикою ці «вільні» місця будуть заповнювати «сторонніми» дітьми? Відповіді на питання поки немає. У Міністерстві освіти кажуть, що як один з варіантів це може бути – жеребкування. За якою методикою це буде відбуватися? І тут відповіді поки немає.

По-четверте, як раніше повідомлялося, у Міносвіти запровадили ще одну медичну довідку. Відтепер для зарахування дитини у дитячий садок або у школу потрібна медична довідка №086-1/о.

Раніше у Міністерстві охорони здоров'я заявляли, що медичні довідки для вступу в навчальні заклади можуть взагалі скасувати.

По-п'яте, нагадаємо, що з цього навчального року, у порядку експерименту, в школах введуть предмет «Природничі науки», який можна буде вивчати починаючи з 10-го класу.

Окремо експерти пояснили, що буде зі спеціалізованими школами в Україні після реформування освіти. Згідно з новим стандартом освіти, молодша школа не може бути спеціалізованою: учні перших класів, уже з нового навчального року, будуть навчатися за новою програмою, у них будуть такі ж підручники, як і у всіх інших.

В початкових класах не буде додаткової англійської мови яку раніше у деяких школах вводили як спеціалізовану.

«Це не такий швидкий перехід: школи повинні привести свої статути у відповідність протягом 5 років. Однак коли перші діти, які почали вчитися за новою програмою, закінчать початкову школу, стане зрозумілий реальний рівень тих чи інших шкіл», - заявила радник Міністра освіти Оксана Макаренко.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів