Сімейні тирани процвітають на Херсонщині через байдужість громади

Херсонські правоохоронці взялися вивчати іноземний досвід протидії сімейному насиллю.

За сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення та посольства Великої Британії група українських поліцейських працювала у румунському місті Тиргу–Муреш.

З ними охоче ділилися досвідом тутешні вартові порядку, медики, соціальні працівники, і з їхньої легкої руки гості зробили кілька «відкриттів». Насамперед: румуни не обмежилися створенням центру для потерпілих від «побутових» тиранів, а створили ще й заклад для реабілітації тих, хто схильний до такого насильства.

Тут з ними працюють психологи, навчаючи підопічних гамувати напади люті, контролювати свою поведінку, взаємодіяти з оточуючими без конфронтації. На додачу, у Тиргу-Муреш організували ще й мобільну бригаду для виїзду саме на інциденти в родинах – не задля пошуків винного, а заради того, аби швидше розібратися в причинах сімейних негараздів.

У відділі комунікації Головного управління національної поліції Херсонщини наголошують: румунський досвід – підтвердження того, що ефективна профілактика домашнього насилля без спільної роботи влади, медиків, громадських організацій і тих-таки правоохоронців неможлива.

І цю спільну роботу треба налагоджувати якнайшвидше, бо в регіоні досі немає геть нічого з того, що є в Тиргу-Муреш – ані реабілітаційних центрів, ані мобільної бригади, ані постійної уваги суспільства до проблеми домашнього насилля.

Зате воно якраз і процвітає: за даними Головного територіального управління юстиції Херсонщини, лише впродовж минулого року із заявами стосовно насилля в родинах звернулися 3610 жінок, 347 чоловіків і 95 дітей.

На обліку в області перебувають 2556 осіб, схильних до побутової агресії!

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів