На Херсонщині почали заповнювати Північно-Кримський канал

На Херсонщині відкрили шандори на головній насосній станції Північно-Кримського каналу – почалося заповнення його ложа дніпровською водою.

Але буде ще потрібно не менше двох тижнів, аби вона дійшла до крайньої точки – нещодавно спорудженої дамби на адміністративній межі з окупованим півостровом.

Начальник управління ПКК Сергій Шевченко у бесіді з власкором «Голосу України» повідомив: цьогоріч транспортування води до споживачів подорожчало на 35 відсотків – районні управління зрошувальних систем отримуватимуть її по 5 копійок за кубометр, фермери з посушливих степових районів – по 23,5 копійки за кубометр.

Подорожчання, звичайно, нікому не подобається, але воно є економічно обґрунтованим, і викликане підвищенням «мінімалки», зростанням вартості енергоносіїв та запчастин до техніки тощо.

Довідково: торік через ПКК аграрії (зокрема власники рисових плантацій) отримали майже півмільярда кубометрів дніпровської води, а до анексії Криму канал перекачував до 1,3 мільярда кубів.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів