У Генічеському районі сівбі завадив дощик

У понеділок у Генічеському районі йшов дощик. Невеликий, але майже весь день. Через це аграрії не могли сіяти.

«Сівбу й так почали запізно, — розповів кореспонденту «НД» стокопанський фермер Віктор Петрушко. — Негода ніяк не давала в поле вийти. Морози, сніги, дощі...».

У понеділок агрегати в поле вивели, але під обід довелося повернутись на базу.

«Такий би дощик — та влітку через день», — замріявся Віктор Миколайович.

Посіяти ярий ячмінь йому за планом треба на 200 га. Поки ж засіяна лише половина цієї площі. Після ячменя сіятиме просо, а згодом — соняшник. Та все ж головною культурою у фермерському господарстві є пшениця-озимка. Цього року вона нормально перезимувала.

Всього фермер обробляє 800 га, які йому доручили 150 орендодавців. Орендною платою останні задоволені. Допомагає фермер і сільраді, сільський голова Зоя Дядюшева відгукується про нього лише у позитивному ключі.

Крім Віктора Миколайовича, на землях Стокопанської сільради господарюють ще 8 фермерів, а також потужні сільгосппідприємства «Дніпро», «АгроСтеп» і «Мелітопольська черешня».

Працюють у Віктора Петрушка шестеро місцевих жителів. Серед них є й зміна — син Роман (на фото вони вдвох), котрий, каже, кермо трактора ні на що не проміняє, так любить механізаторську працю. В міру сил допомагає дідусеві й шестирічний онук Костя, який вже мріє про власний маленький трактор.

Тим часом дідусеві власної техніки бракує. Тому, наприклад, поряд з потужним «Джон Діром», купленим минулого року, пшеницю цьогоріч вкотре збиратимуть два «Дони» і старенька «Нива» (1987 року випуску!), яка дісталася фермеру від колишнього колгоспу ім. Карла Маркса, де він до 1993 року працював інженером...

«Відсіятись треба у стислі строки, — говорить Віктор Миколайович. — Доки суховії не видули всю вологу з ґрунту. Думаю, впораємося».

Андрій БЕЙНИК, фото автора
"Новий день"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів