У Херсоні відзначили юних письменників-фантастів

Вчора, 2 квітня, в Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки нагородили кращих юних письменників – учасників V відкритого літературного конкурсудля дітей та молоді у жанрі фентезі та фантастики "ФантФест".

Ідея проведення конкурсу у рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Гоголь-фентезі» імені Рудого Панька» виникла під час Міжнародного конгресу фантастів «Загублений світ».

З метою популяризації творів відомих фантастів та з метою підтримки юних авторів був запропонований такий проект, як «ФантФест». Цьогоріч він став п'ятим – ювілейним!

Конкурс проводився з 1 січня до 15 березня. У ньому взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, молодь віком до 21 року, які надіслали авторські твори у жанрі фентезі.

Оцінювало творчі здібності конкурсантів журі до складу якого увійшли: Замойська Мирослава Іванівна (Дара Корній) — українська письменниця-прозаїк, лауреат премії «Коронація слова», голова журі; Звягінцева Надія Дмитрівна – письменниця, редактор видавничої серії «Літературні скарби Херсонщини», модератор проекту та секретар журі; Марущак Анатолій Петрович – журналіст і письменник, заслужений журналіст України; Бардашевська Анна Іванівна – директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, заслужений працівник культури України та Алієва Еліна – директор Видавничого дому «ЛінаПе».

І ось нарешті настав той день, коли пролунали імена переможців. Для оголошення володаря Гран-Прі запросили почесного гостя заходу - підприємця, депутата Херсонської обласної ради, голову постійної комісії Херсонської обласної ради Рожкова Юрія Геннадійовича.

«Мені завжди дуже приємно підтримувати цей конкурс, його учасників. Наші діти повинні розвиватися, і я дуже вдячний Обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, що вони дають мені таку можливість - допомагати дітям.

Діти, вони повинні відчувати, що, якщо вони витрачають свій час, свої сили, то їх обов'язково повинна очікувати нагорода. Хочу побажати усім учасникам розвитку, адже, приймаючи участь у таких конкурсах, ви підіймаєтесь на сходинку вище своїх однолітків», - привітав учасників «ФантФесту» Юрій Рожков.

Також він нагородив автора кращої роботи, володаря Гран-Прі конкурсу – Софію Майстренко.

Привітала конкурсантів і голова журі, письменниця Дара Корній. Зробила вона це з допомогою відеозапису, бо, на жаль, не змогла бути присутньою на заході: «Усім учасникам я бажаю не зупинятися на досягнутому, переможцям – нових перемог, учасникам – стати переможцями, а «ФантФесту» - продовжувати далі створювати фантастичний цікавий світ для молодих людей!».

Переможцями «ФантФесту 2018» стали: Мєльгунова Ельвіра, Виходцева Вікторія (І місце), Васильєва Орина, Фрол Міщенко, Карпенко Тетяна, Зубач Ангеліна (ІІ місце), Жукова Анастасія, Мельник Софія, Нетребич Валентина (ІІІ місце).

Кращі твори конкурсу потраплять до збірки, яка буде видана за підтримки Миколи Томенка.

Наталія РОЖКОВАН
Фото автора

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів