У Херсоні нагородили переможців літературного конкурсу

Сьогодні, 2 квітня, у приміщенні Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбулося нагородження переможців літературного конкурсу«Як європейці Херсонщину будували» у рамках освітньо-краєзнавчого проекту «Казки Херсонщини».

Засновником проекту є благодійний фонд «Майбутнє Херсонщини». Головною метою конкурсу є заохочення дітей до навчання, вивчення історії Херсонщини, патріотичне виховання молоді, виявлення талановитих авторів, розвиток та підтримка творчих здібностей активних громадян.

Проект реалізується за сприяння: Представництва ЄС в Україні, Департаменту культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації, Управління молоді та спорту Херсонської міської ради, управління культури Херсонської міської ради.

Конкурс «Як європейці Херсонщину будували» проводився з 20 жовтня 2017 року до 25 січня 2018 року. У ньому мали змогу взяти участь як діти, так і дорослі.

Головною умовою конкурсу було написання казки для дітей, у сюжеті якої будуть присутні головні герої – херсонські діти Таврик та Дніпрянка, а також європейці, які жили на території Херсонської області та робили усе для її розбудови та процвітання.

Усього на розгляд журі надійшло 50 творчих робіт, з яких було обрано 10 найкращих, які увійдуть до третьої збірки казок про херсонський край.

«Вперше було проведено саме відкритий конкурс казок, тому що раніше ми не працювали з авторами на пряму. Я вважаю, що, як ми і анонсували, ми все-таки знайшли наших місцевих «Джоан Роулінг» та «Джона Толкіна».

Найближчим часом ми плануємо презентувати цей проект в Обласній державній адміністрації і впровадити його в культурну програму регіону.

В рамках проекту на херсонців очікуватимуть видання нової збірки про європейське минуле Херсонщини, культурні міжнародні обміни, низка розважальних заходів, краєзнавча конференція та започаткування Дитячого Театрального Фестивалю!», - розповіла голова правління БФ «Майбутнє Херсонщини» Юлія Ситник.


Привітати переможців та учасників конкурсу казок прийшла і начальник Управління Культури Департаменту культури, туризму та курортів ХОДА, Світлана Думинська: «Це дуже вдала ідея, вдала ідея започаткувати такий конкурс! Дуже приємно, що він буде проходити надалі, буде розвиватися.

Коли є бажання писати, немає жодних перепон! Кожен з вас - це майбутній письменник. Головне, не зупиняйтеся, а ми підтримаємо кожну гарну ініціативу!».


Була присутня на заході і директор Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Анна Бардашевська: «У дитинстві ми любили читати «Легенди Криму», «Легенди Карпат».

Але жодного разу нам не доводилося брати у руки книжку, як б розповідала наші легенди, про наші історичні місця, тому нам було цікаво підтримати саме цей конкурс. А для того, щоб він не був суцільною вигадкою, казкою, наші конкурсанти опиралися на історичні факти».


Отож, кращими казками журі визнало роботи Фрола Міщенка, Світлани Небаби, Ольги Густенко, Олександри Рожкован та інші.

Саме вони потраплять до третьої збірки «Казок Херсонщини», яка буде розповсюджена між школами та бібліотеками нашого міста та області.

Під час святкового заходу відбулося нагородження і лауреатів конкурсу, серед яких опинилася і я, ваша віддана слуга, автор цього матеріалу.

Наталія РОЖКОВАН

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів