У Херсоні відкрилася виставка, присвячена Чорнобильській катастрофі

Сьогодні у приміщенні Херсонської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. О. Гончара відбулося відкриття виставки малюнків учнівської та студентської молоді «Чорнобильська катастрофа – 30 (+1) років опісля, що далі?».

У виставці взяли участь кращі роботи однойменного конкурсу, організатором якого стало Бюро УГКЦ з питань екології для шкільної та студентської молоді. Головна мета цього конкурсу – збереження живої пам'яті про Чорнобильську катастрофу, формування відповідальності за діяльність людини та її наслідки та пропаганда ощадливого використання природних ресурсів.

Загалом у конкурсі малюнку, присвяченому одній з наймасштабніших техногенних катастроф 20 століття, взяло участь 1500 школярів та студентів зі всієї України.

Виставка найкращих робіт конкурсу вперше була представлена в 2016-ому році в Чорнобильській зоні під час заходів з нагоди насування нового об'єкту «Укриття» над зруйнованим реактором.

У квітні 2017-ого її побачили жителі Відня в Австрії.

Сьогодні херсонці теж мали змогу відвідати цю експозицію.

ЇЇ відкрив референт Бюро УГКЦ з питань екології Одеського екзархату о. Дмитро Онуфрик: «У 2007 році очільники нашої церкви, єпископи відкрили Екологічне Бюро в Івано-Франківську, до якого належать священники зі всієї України. Ми саджаємо дерева, проводимо різні акції, покликані зберігати природу, займаємося просвітницькою діяльністю на тему екології. Так, одним з результатів нашої діяльності стала ось ця виставка, присвячена Чорнобильській катастрофі. Чому ми дали дітям таку серйозну тему для створення малюнків? Досвід показав, що діти є не тільки дітьми, деколи вони мислять набагато краще, ніж ми, вони гідні того, щоб ми їх почули. Ця виставка вже була у Відні, у нашому монастирі, далі вона буде в Одесі та в інших містах України».

Був присутній на відкритті виставки і голова Херсонської обласної організації Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Спілка Чорнобиль України» Попов Ігор Григорович: «Хочу висловити подяку УГКЦ за те, що вони зайнялися такою благородною справою. Зовсім скоро буде 32 роки, як сталася ця жахлива катастрофа. Але, чим далі ця дата від нас, тим менше залишається у людей розуміння, що означає ця дата, що сталося тоді, 32 роки назад. Такі конкурси дитячого малюнка дуже потрібні, адже вони показують, яке уявлення наші діти мають про Чорнобильську катастрофу. Раніше ми часто проводили подібні конкурси, і зустрічі з військовими, зі студентами, а зараз ми робимо це раз у п'ять років. Тому велике спасибі церкві за те, що вона нагадує людям про страшну катастрофу, про її наслідки, а також вчить бути більш обережними з природою, відповідальними за свою діяльність».

Виставка дійсно вражає, вражає тим, наскільки діти, не знаючи тих подій, які відбулися у далекому 1986-ому році, реалістично відтворили їх у своїх роботах.

Скільки в цих малюнках болю, горя та страху...

Наталя РОЖКОВАН
Фото автора

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів