На пляжах Скадовська заборонять палити і розводити вогнища

У курортному місті розробляють правила користування пляжами. Розписані вони на 17 сторінках. І стосуються, в основному, тих,хто планує брати частину пляжу в оренду під якусь підприємницьку діяльність.

Отже, відповідно до цих Правил, курортний сезон у Скадовську починається 1 травня і триває аж до 1 жовтня.

Що неможна робити на пляжах?

Збирати сміття, знищувати пляжний пісок, прокладати кабелі, їздити по піску на авто та інших транспортних засобах, палити.

Ну і житлові будинки із хімічними заводами також на пляжах зводити забороняється. А ще:

• купати і вигулювати тварин;

• готувати їжу на вогнищі;

• вживати міцні алкогольні напої;

• користуватися потужними звуковідтворюючими пристроями;

• закопувати в пісок пляшки чи інше сміття;

• запливати за буйки;

• використовувати рятувальні засоби не за призначенням;

• стрибати у воду зі споруд, які не пристосовано для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;

• залишати без нагляду малолітніх дітей;

• використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки.

Згідно запропонованих Правил, на орендарів також покладається велика відповідальність. Так, вони мають забезпечити відпочиваючих очищеною питною водою. А також облаштувати медичні пункти з телефонним зв'язком.

Окрім цього, пляжі мають бути обладнані пристроями, що забезпечують вільний доступ людей з обмеженими фізичними можливостями до зони відпочинку (пандусами, перилами тощо).

Читаємо документ далі. Там сказано, що на територіях пляжів необхідно влаштовувати громадські вбиральні з розрахунку одне місце на 75 відвідувачів. Відстань від громадських вбиралень до місця купання має бути не менше ніж 50 м і не більше ніж 200 м. І не забудьте про душові та роздягальні.

Хто все це прибиратиме? Власники або балансоутримувачі пляжів. Саме вони повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також перевезення зібраних відходів щоденно до 7 години ранку.

До речі, у документі сказано, що на піщаних пляжах не рідше одного разу на день потрібно боронувати поверхневий шар піску і збирати сміття.

Прописані в документі і покарання для порушників цих Правил. Так, винні особи зобов'язані відшкодувати завдану шкоду у повному обсязі або усунути порушення у 3 денний термін.

Аби за всім цим стежити і контролювати, у Скадовській міськраді пропонують створити Комісію за забезпеченням контролю за станом пляжів.

Усе вищеперераховане поки знаходиться у стадії розробки. Аби правила запрацювали, їх мають затвердити на сесії міської ради.

Олена ПІМЕНОВА

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів