Феєрія творчості на Херсонщині

18 березня на базі Новокаховського міського Палацу культури відбувся перегляд аматорських колективівна підтвердження звання «народний» та «зразковий», який перетворився на яскраву феєрію музики, пісні та танцю.

м.Нова Каховка – приклад дієвої роботи з популяризації аматорського мистецтва, тут набули розвитку всі жанри народної творчості, постійно працює 21 аматорський колектив, що носить звання «народний» та «зразковий».

Нова Каховка, у порівнянні з іншими районами має найбільшу кількість хорових колективів – це 4 дорослих, які працюють на базі Новокаховського МПК та 1 дитячий музичної школи, всі вони мають академічну манеру виконавства.

Хорові колективи МПК - постійні учасники Регіонального конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів», ведуть активне творче життя, приділяють увагу формуванню репертуару.

Чоловічий хор ім.Т.Олійника та народна хорова капела (кер. Н.Шевелєва) за різних обставин певний час не працювали, але зараз колективи працюють у повну силу, мають певні надбання, добре укомплектовані, костюмовані, з відповідно підібраним репертуаром, з гарною динамікою, загальним ансамблем та строєм.

Більш динамічною та на доброму тембральному ансамблі має будуватися робота у народного хору (кер. С.Ричкова) та народного жіночого хору (кер. М.Гринь), у останнього – свіжий, молодий склад, потрібно попрацювати з сопрановою партією.

Неперевершеним був виступ зразкового дитячого хору «Сонет» дитячої музичної школи (кер. С.Бабенко), виконавський рівень, вокальні здібності та сценічна культура якого справили неповторне враження.

Високохудожніми були виступ народних оркестру та ансамблю народних інструментів міського Палацу культури (керівники - заслужений працівник культури України В.Яротник, Л.Лазарєва), які не тільки неперевершено виконали свої звітні програми, а й були прекрасним супроводом для вокальних колективів.

Народному ансамблю скрипалів «Ренесанс» школи мистецтв (кер. О.Єлізарова) потрібно звернути увагу на загальний ансамбль у виконавстві, переглянути та удосконалити склад акомпануючої групи.

Добре враження справив виступ ансамблю народної пісні «Біла акація» Обривського сільського клубу (кер. О.Шеремет) з доброю динамікою, в характері в акапельних творах, а в супроводі фонограми дещо знітилися і розійшлися.

Певні проблеми в роботі відчувалися у виступі народного тріо бандуристок «Мереживо» міського Палацу культури (кер. Л.Вовненко), не прослуховувалося загального музичного та вокального ансамблю, не було загального тембрального звучання, потрібно звернути увагу на комплектацію колективу.

Хорошим був виступ народного вокального ансамблю «Чисті ключі» (кер. заслужений працівник культури України С.Олійник). Колектив укомплектований, сценічний, має злагоджені голоси. У репертуарі досить складні вокальні твори, що повністю розкривають можливості ансамблю. Потрібно звернути увагу на тембральний ансамбль та терційну партію у колективу.

Вокальній студії «Джерела» міського Палацу культури (кер. Т.Сєдіна) потрібно більш ретельно працювати над підготовкою різноманітних вокальних форм у колективі.

Народний гурт «Забава» міського Палацу культури (кер. М.Ткаченко) має певні зміни, з'явилися нові учасниці, кількісно збільшився колектив, зараз йде стадія становлення, визначаються пріоритети в репертуарі, виступ справив непогане враження.

Треба зазначити, що всі колективи вокального жанру виконали обов'язкову умову положення про Огляд – виконання двох творів а'capella.

В Огляді взяли участь 4 хореографічні колективи, три з них на підтвердження звання, один – на його присвоєння. Колективи показали якісну підготовку та достатній рівень виконавської майстерності.

Народний ансамбль народного танцю «Сонечко» показав найкращий результат. Танцювальні номери були виконані на належному рівні, підбір репертуару відповідав віковим особливостям дітей. Хореографія була зроблена на лексиці українського танцю регіону Полісся та Центральна Україна, а також білоруського танцю.

Виконавці показали достатній рівень володіння виконавською культурою, відпрацювали синхронно та емоційно, передаючи національний характер. На обговоренні результатів було вказано на те, що в танці «Гопак» повинне бути відповідне взуття, а також керівнику звернути увагу на роботу рук у обертасах та на методику виконання «вірьовочки».

Народний ансамбль народного танцю «Молодість» представив три хореографічні композиції. Колектив показав достатній рівень виконавської майстерності, керівники колективу використовують цікаві ідеї для постановок, але були визначені деякі побажання щодо покращення зовнішнього сприйняття танцювальних номерів: необхідно попрацювати з постановкою корпусу, а саме – добитися міцної спини; звернути увагу на роботу рук в українському танці; в номерах повинна бути фінальна точка, як в музиці, так і в хореографії; треба уважно поєднувати рухи у стилізованих номерах, не допускати певної кількості повторень тільки народних або сучасних рухів в комбінаціях, вміло поєднувати їх; якщо колектив має спрямованість в народній хореографії, тоді необхідно зробити декілька номерів на чистій народній основі, бажано з використанням сюжетної лінії.

Народний ансамбль сучасного танцю «Роксолана» має достатній рівень хореографічної майстерності, але керівникові необхідно уважніше відноситися до підбору костюмів та їх елементів, а також чітко визначати тему і ідею хореографічних постановок, так як в одному з номерів зовсім не була визначена сюжетна лінія. Також треба уважніше відноситися до поєднання різного музичного матеріалу в один трек, так як при невмілому та неякісному поєднанні музики номер втрачає зміст.

Зразковий ансамбль танцю «Ручеёк» має стабільну форму, показав на належному рівні виконавську майстерність. Щодо покращення хореографічних постановок, були зроблені такі пропозиції: звернути увагу на те, що в номері є рухи рук, які не характерні стилістиці танцю, тому бажано змінити їх; необхідно посилити та наповнити номер хореографією, особливо в тих місцях, де цього потребує музика. Наприклад, в музиці відбувається розвиток, темп прискорюється та збільшується, а в хореографії в цей момент не відбувається ніяких змін, або використовуються рухи, які не відповідають музичному матеріалу та його стилю. Таким чином, номер втрачає динаміку і тим самим не має кульмінаційних моментів.

Хореографічний ансамбль танцю «Первоцвіт» дитячої школи мистецтв представив на присвоєння звання чотири хореографічних твори. За переглянутими номерами можна визначити, що колектив має гарний потенціал, діти володіють необхідними навичками у роботі, володіють сценічною культурою, але були внесені певні пропозиції: наситити номер хореографією, особливо у фінальній частині; заповнити всі паузи, які зустрічаються в номерах; не називати номер за назвою музичного матеріалу; використовувати хореографію, яка відповідає музичному матеріалу; не використовувати довго один малюнок, змінюючи їх.

Враховуючи вище викладене, оглядова комісія вирішила винести клопотання перед колегією Департаменту культури, туризму та курортів облдержадміністрації.

Підтвердити звання «зразковий» та «народний» аматорський колектив:

- оркестру народних інструментів Новокаховського МПК, (кер. заслужений працівник культури України Василь Яротник);

- ансамблю народних інструментів Новокаховського МПК (кер. Людмила Лазарєва);

- духовому оркестру Новокаховського МПК, (кер. Руслан Бєлашев);

- ансамблю народного танцю «Сонечко» Новокаховського МПК (кер. заслужений працівник культури України Алла Мельниченко);

- вокальному ансамблю «Чисті ключі» Новокаховського МПК (кер. заслужений працівник культури України Стефанія Олійник)

- ансамблю народного танцю «Молодість» Новокаховського МПК (керівники Ірина Штундер та Дар'я Барансата);

- ансамблю сучасного танцю «Роксолана» Новокаховського МПК, (кер. Олена Рубаненко);

- ансамблю сучасного танцю «Ручеек» Новокаховського МПК, (кер. Марина Ющенко);

- вокальному гурту «Забава» Новокаховського МПК (кер. Микола Тищенко);

- ансамблю народної пісні «Біла акація» Обривського СБК (кер. Олександр Шеремет);

- вокальній студії «Джерела» Новокаховського МПК (кер. Тетяна Сєдіна);

- дитячому хору «Сонет» КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв» (кер. Світлана Бабенко);

- хоровому колективу Новокаховського МПК (кер. Світлана Ричкова);

- жіночому хору Новокаховського МПК (кер. Маргарита Гринь);

- гурту естрадної пісні «Перлина Таврії» Будинку культури ПАТ «Дім марочних кон'яків «Таврія» (кер. заслужений працівник культури України Володимир Власенко);

- чоловічому хору ім.Тараса Олійника Новокаховського МПК (кер. Ніна Шевелєва);

- хоровій капелі Новокаховського МПК (кер. Ніна Шевелєва);

- ансамблю скрипалів «Ренесанс» КЗ «Новокаховська дитяча школа мистецтв», (кер. Олександра Єлізарова);

За підсумками проведення обласного конкурсу театральних колективів «Театральна весна Херсонщини», який відбудеться у квітні, буде визначено питання щодо підтвердження звання:

- театру юного глядача Новокаховського МПК (кер. заслужений працівник культури України Анатолій Лазарєв);
-

драматичному колективу Новокаховського МПК (кер. Віталій Старостенко)

Відтермінувати до жовтня місяця перегляд

- тріо бандуристок «Мереживо» Новокаховського МПК (кер. Лариса Вовненко)

Херсонський обласний центр народної творчості

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів