В Херсонській облраді розбирали психологічні та соціальні проблеми АТОшників

Сьогодні, 21 березня, в рамках обласної цільової програми медичної реабілітації та соціальної реадаптації учасників АТО, в Херсонській обласній раді розпочався триденний семінар-тренінг, основна мета якого – навчити фахівців допоміжних професій особливостям супроводу АТОшників та їх родин у сучасному суспільстві.

«Ми повинні нести мир у війну, щоб не принести війну у мир», – процитувала магістр психології, спікер семінар-тренінгу Катерина Проноза одного із знайомих військових командирів на початку заходу.

Про це повинні пам'ятати і психологи-волонтери, медики та соцпрацівники. Адже, за словами Катерини Пронози, багато що залежить саме від цих фахівців. Це і психопросвітницька діяльність, і мотивування щодо отримання допомоги, і безпосередньо психологічний супровід постраждалих родин.

Із з'ясування психологічних та соціальних проблем, з якими стикаються військовослужбовці – учасниками бойових дій, розпочався сьогоднішній семінар-тренінг. Спираючись на власний досвід, учасники одноголосно визначили, що наймасштабніша проблема АТОшників – це неприйняття суспільством.

З однієї сторони, неприйняття суспільством АТОшників стосовно їх особливого статусу та чималих привілеїв. З іншої, неприйняття АТОшниками суспільства, де не має війни, тобто вони не можуть зрозуміти, як можна спокійно жити, коли в цей час іде війна, вбивають людей. Після пережитого в зоні проведення АТО їм важко повернутися до нормального життя.

Тому так важливо вчасно надати психологічну допомогу. На жаль, не всі АТОшники адекватно реагують на пропозицію звернутися до психолога. Досі зберігається стереотип, що якщо ти звертаєшся до психолога, то ти "хворий на голову".

Ще одна причина відмови – негативний попередній досвід спілкування з фахівцями в області психологічного здоров'я, а також уникнення думок і спогадів про психотравмуючі події. Проте, необхідно знаходити підходити до своїх підопічних, знаходити з ними спільну мову, встановлювати довірливі відносини.

Також серед основних соціальних проблем АТОшників – відсутність житла та роботи, оформлення документів щодо отримання статусу учасників бойових дій та земельної ділянки, отримання вищої освіти та медичне забезпечення (санаторне лікування, протезування).

Варто відзначити, що в ході семінар-тренінгу кожен із учасників мав змогу поділитися власним досвідом спілкування з військовослужбовцями, які пройшли АТО, та власними методами роботи.

Херсонська обласна рада

P.S. Завтра, 22 березня, Катерина Проноза навчить учасників організовувати роботу з медичним персоналом та розповість про профілактику вигорання фахівців. Більш детальніше за посиланням

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів