Укладено широку угоду про стратегічну співпрацю між ХДУ та КПІ

Мабуть всім відомий вислів: "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away"(у пер. - "Життя складається не з кількості зроблених подихів, а з моментів, від яких перехоплює подих").

Дійсно, можна просто багато говорити і дивитися за тим, як життя минає, а можна – створювати події і втілювати свої мрії в реальність.

Ось такою знаковою подією і стала сьогоднішня зустріч команди Херсонського державного університету з ректором і командою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», на якій обговорювались питання налагодження стратегічної співпраці між двома університетами.

На зустрічі також були присутні:

- від КПІ: Юрій Якименко – перший проректор, Михайло Ільченко – проректор з наукової роботи, Володимир Гнат – генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка»;

- від ХДУ: Максим Вінник – проректор з фінансово-господарської та науково-педагогічної роботи, Наталья Кушнир – в.о. декана факультету фізики, математики та інформатики, Володимир Пещаненко – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри інформатики, програмної інженерії та економічної кібернетики (до речі, Володимир захищався в Інституті кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України, а науковим керівником у нього був професор, академік НАН України Летичевський О.А.).

Головним результатом зустрічі можна вважати досягнення домовленості про укладення широкої угоди про стратегічну співпрацю між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Херсонським державним університетом.

Ректором Київського політехнічного інституту Михайлом Згуровським було запропоновано наступні напрямки та проекти, за якими відбуватиметься таке співробітництво:

1) Надання Херсонському державному університету статус партнера КПІ в організації та проведенні відкритої міжнародної студентської олімпіади з програмування імені С.А. Лєбедєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN»;

2) Започаткування підготовки та перепідготовки молодих викладачів ХДУ на базі КПІ;

3) Відкриття на майданчику ХДУ регіональної Стартап Школи Sikorsky Challenge, яка допоможе об'єднати зусилля освіти, науки та бізнесу в реалізації інноваційних проектів;

4) Проведення спільних літніх шкіл КПІ та ХДУ по прогресивним освітнім і науковим тематикам.

Окрім того, важливо зазначити і про домовленість розвивати внутрішню мобільність студентів і викладачів в Україні та започаткувати програму з подвійних дипломів між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Херсонським державним університетом.

Для більш ефективної підготовки проекту широкої угоди про стратегічну співпрацю між нашими закладами вищої освіти, домовилися вже в найближчий час обмінятися оглядовими візитами представників КПІ та ХДУ для напрацювання тексту документу та складання першочергового плану дій.

З приємністю відзначу, що 6 червня 2018 року Комітет з питань науки і освіти проведе виїзне засідання на базі Київського політехнічного інституту.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

P.S. Домовилися і про шаховий турнір між командами наших університетів

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів