На Херсонщині виділили соціальне житло для дітей-сиріт

Коли діти стають дорослими, батьки зазвичай прагнуть допомогти їм придбати власний куточок.

Та якщо це не вдається – батьківський дім завжди залишатиметься для них надійним прихистком.

Але як же бути сироті, яка не має найелементарнішого – даху над головою? У цьому випадку житлові права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повинні захищати органи влади.

Одним з найперших своїх обов'язків вважає соціальний захист вразливих верств населення Голопристанська міська рада.

Тож із метою поступового розв'язання проблеми забезпечення житлом дітей-сиріт, на черговому засіданні виконавчого комітету було прийняте рішення "Про взяття на соціальний квартирний облік у виконавчому комітеті Голопристанської міської ради та надання соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа".

Відповідно до нього соціальне житло виділено дітям-сиротам: Сергію Карюхіну та Дмитру Кабішарову – в будинку по вул. Санаторній, житловою площею 49,6 м2, Ганні Поповій – по вул. Миколаївській, житловою площею 35,3 м2.

Два будинки під соціальне житло міська рада придбала ще наприкінці минулого року за рахунок субвенції з державного бюджету. Надання житла дітям не означатиме набуття ними права власності, нерухомість перебуватиме на балансі КП "Гопри-Водоканал" і передаватиметься на умовах договору найму – безоплатно за дотримання відповідних умов.

Право на проживання в соціальному житлі надаватиметься дітям до 23 років, після чого перейде до інших претендентів, які стоять на черзі на отримання житла в Голій Пристані.

Як зазначає начальник служби у справах дітей Світлана Колодка, будинки знаходяться в задовільному стані, охайні, мають невеличкі присадибні ділянки. У дім по вулиці Санаторній проведений газ, а будинок на Миколаївський має пічне опалення. Також колишні господарі залишили деякі меблі.

Прийняте рішення 22 лютого на засіданні виконавчого комітету вручив дітям міський голова Олександр Бабич, який пообіцяв також надати посильну допомогу у вирішенні проблемних питань із заселенням і побажав, щоб у новому житлі у юних голопристанців все складалося якнайкраще.

Наталя ЯРОВА, фото автора
"Гола Пристань"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів