Децентралізація: з ким об’єднається Каховка?

Чому в процесі утворення нових об'єднаних територіальних громад не беруть участь міста обласного значення — такі, як Каховка і Нова Каховка?Що чекатиме на розташовані навколо них села?

За словами міського голови Каховки Андрія Дяченка, представники Малокаховки і Коробків відповіли йому відмовою на пропозицію разом утворити ОТГ.

«Однак перемовини ще ведуться. Тим більше, Каховський район продовжує сипатися, районний бюджет стає все меншим. Тож саме час сільським громадам визначитися, яким шляхом їм піти», — коментує він.

— Наша громада давно визначилася за об'єднання з Каховкою. Проте проблема полягає в іншому. Якби Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроект № 6466, який розблокував би процес формування спроможних територіальних громад навколо міст обласного значення, одразу б навколишні села приєднувалися до таких міст, як Каховка. Тож ми чекаємо на прийняття такого закону, — пояснив коробківський сільський голова Ігор Сегляник.

Вказаний ним законопроект є суто технічним. Його мета — виправити помилку, допущену при прийнятті Закону «Про добровільне приєднання громад», з якого випала норма, що дозволяла б приєднуватися громадам до міст обласного значення за спрощеною процедурою. Остання, зокрема, передбачає проведення виборів місцевих депутатів лише у тих громадах, що приєднуються.

Нагадаємо, що інша сільрада — Малокаховська — спочатку планувала приєднатися разом із Кам'янською сільрадою Каховського району до Таврійської ОТГ Новокаховської міськради. У свою чергу про бажання приєднатися до Нової Каховки заявляють у найбільшому селі Каховщини — Чорнянці.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів