Співаковський: Коштів на фінансування технікумів і коледжів критично недостатньо

Сьогодні, 2 березня, під час Години запитань до Уряду народний депутат України Олександр Співаковський звернувся до Міністра фінансів України Олександра Данилюка з наступним питанням:

Наприкінці минулого року, під час прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та змін до Бюджетного кодексу України, ми чітко домовились про те, що технікуми і коледжі, які знаходяться в структурі університетів, будуть фінансуватися за рахунок державного бюджету.

Проте за інформацією, що надходить від Міністерства освіти і науки України та окремих університетів, наявних на цей час коштів критично недостатньо.

При цьому хочу знову наголосити, що при прийнятті Державного бюджету на 2018 рік була досягнута домовленість про те, що для забезпечення вказаних вище потреб для Міносвіти буде додатково виділено 1,9 мільярда гривень, але коштів сьогодні так і немає.

У зв'язку з цим університети були вимушені розпочати самостійне фінансування таких технікумів і коледжів за рахунок інших програм, через що вже витрачена навіть компонента, яка була спланована на фінансування загальної середньої освіти.

Саме тому я попросив Міністра фінансів надати відповідь – чи буде виділено Міністерству освіти і науки України додаткове фінансування для погашення зазначеної заборгованості та звільнення університетів від необхідності фінансувати технікуми і коледжі за рахунок власних обігових коштів.

У своїй відповіді Олександр Данилюк повідомив про те, що зараз в рамках бюджету є лише один вихід – це наближення.

І якщо Міністерство освіти і науки України звернеться з відповідними пропозиціями, Мінфін буде вишукувати таку можливість і наближувати для того, щоби не зупинити процес реформування цієї сфери.

А вже в другій половині півріччя буде вирішуватись питання де знаходити додатковий ресурс, - повідомив народний депутат України Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів