Херсонщина: низькі ціни — менше поголів’я

З проханням встановити мінімальні закупівельні ціни на молоко до Верховної Ради, Президента і Кабміну звернулися депутати Горностаївської районної ради

У своєму зверненні вони також просять розробити державні програми зі створення молочних кооперативів та молокоприймальних пунктів і на умовах державного співфінансування покласти функцію контролю якості молока на відповідні державні служби.

За словами голови райради Сергія Карпеченка, сьогодні в районі молокопереробні підприємства закуповують молоко по 3,80—4,80 грн. за літр. Натомість ціни в супермаркетах на молочну продукцію в рази вищі.

Викликає тривогу у власників корів і введення в дію з 1 липня нового стандарту ДСТУ, що значно підвищує вимоги до якості молока і регулює використання молока другого сорту лише для певних потреб.

— Для дітей у школах і дитсадках закуповується молоко у населення. Кожен висновок експертизи, що береться в Херсоні, коштує 4000 гривень щомісяця. Це накладно, особливо враховуючи невелику кількість дітей у школах. На нашу думку, нові стандарти ДСТУ можуть призвести до зменшення цін на молокопродукцію другого сорту або ж взагалі буде припинена його закупівля. У таких умовах селяни продовжують зменшувати поголів'я корів, бо не бачать сенсу їх утримувати, — констатує Сергій Карпеченко.

У своєму зверненні депутати райради просять також виробити механізм закупівлі молока для забезпечення дошкільних закладів.

Підтримати своє звернення вони попросили колег з інших рад області. 23 лютого горностаївців підтримали на своїй сесії депутати Каховської районної ради.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів