Важка ноша листоноші на Херсонщині

Листоноша Ганна Гридасова вже 26 років працює у найбільшому в Олешківському районі селищі Нова Маячка.

Своїй роботі віддана, але чесно зазначає, що вона з кожним роком стає дедалі обтяжливішою. Спершу на початку 90-х років сумка поштарки значно поважчала, коли земляки кинулися наввипередки передплачувати парламентське видання — «Голос України».

Та потім «Укрпошта» ще й розгорнула торгівлю товарами ширвжитку із доставкою додому. Тож до газет, журналів та листів додалися соняшникова олія, рибні консерви, крупи і навіть туалетний папір із доставкою споживачам.

Вага і без того тяжкої сумки листоноші, з якою вона щодня намотує по Новій Маячці сім кілометрів, перевищила 20 кілограмів.

Редакція парламентської газети «Голос України» подарувала Ганні Володимирівні нову сумку для кореспонденції. Але листоноша попросила редакцію нагадати «Укрпошті», що це відомство вже багато років не оновлювало основного транспорту для сільських відділень зв'язку — велосипедів.

Торік у відділенні зв'язку Нової Маячки списали останні службові велосипеди, що остаточно вийшли з ладу, і пересіли на власні двоколіски.

Ганна Гридасова та ще четверо тутешніх листонош кажуть, що за такого виснажливого режиму експлуатації і власні велосипеди незабаром зламаються. Їх навіть побоюються залишити на вулиці і ставлять просто в операційному залі: адже нещодавно два такі велосипеди викрали.

Тому свої засоби пересування зв'язківці мусять берегти: їхніх скромних зарплат на нову техніку не вистачить.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ, фото автора
"Голос України"

На знімку: найстаріша листоноша Нової Маячки Ганна Гридасова з новою сумкою від «Голосу України».

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів