У Новій Каховці малокомплектні школи віддадуть військовим

Незвичне застосування на Херсонщині знайшли кільком малокомплектним школам, які вже з наступного навчального рокузбираються закрити через відсутність достатньої кількості учнів.

Їх планують передати під розміщення підрозділів 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ, що постійно дислокується у краї для захисту від можливої агресії російських військ з боку окупованого Криму.

Причому йдеться не тільки про сільські, а й про міські навчальні заклади. Зокрема, під штаб хочуть запропонувати поки що діючу школу-інтернат Нової Каховки. Муніципальна влада застережень з цього приводу не має з двох причин.

По-перше, це обласний комунальний заклад, і нерухомістю розпоряджається обласна, а не міська рада.

По-друге, міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко у бесіді з власкором "Голосу України" пояснив: потреба в інтернаті наразі відсутня. Вільних місць чимало в інших школах, та й кількість сиріт постійно знижується.

Та в городян виникає інше питання. Саме на базі школи-інтернату та ж обласна влада ще торік обіцяла розгорнути кадетське училище, де готували б майбутнє поповнення для Держприкордонслужби України. І вже була попередня домовленість про сприяння із ДПСУ. То що, проект тепер "поховано"?

- Аж ніяк! - заперечує директор Департаменту освіти і науки Херсонської ОДА, депутат облради Євген Криницький. - Кадетське училище буде, але в Херсоні. Є ще два варіанти його розміщення, які ще належить обговорити на сесії обласної ради. Та за будь-яких обставин, передача нерухомості відбудеться після завершення поточного навчального року. Що ж до школи-інтернату в Новій Каховці, то вона розрахована на 250 місць, а там залишилося тільки 43 вихованці. Збираємося переводити їх у інтернати сусідніх міст - зокрема, до Таврійська.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів