У Генічеську згадували справжнього патріота

Минулої п'ятниці, 2 лютого, на алеї Проспекту Миру в Генічеську пройшов вечір пам'яті Кузьми Скрябіна під назвою «3 роки САМОТНОСТІ...»,організований творчою командою генічеського районного Будинку культури.

...2-го лютого 2015 року, пішов з життя український співак, музикант, письменник, телеведучий, продюсер, волонтер та справжній патріот своєї країни, лідер гурту «Скрябін» - Андрій Кузьменко.

Кузьма Скрябін, як його називали, був життєрадісним і талановитим у всьому. Писав лише україномовну музику, як веселі, так і глибокі та проблемні тексти, вони неодмінно чіпляли слухача. Він не боявся казати правду та висловлювати свою, чесну, а інколи різку, та не всім приємну точку зору.

Незважаючи на незатишну погоду, захід пройшов по-домашньому, щемно, зібравши небайдужих генічан - простих українців, різного віку та різних поглядів, але у цей вечір їх об'єднало одне – шана та скорбота, любов та повага до людини з великої літери – Андрія Кузьменко.

Присутні згадували Скрябіна, переглядаючи його інтерв'ю , слухаючи його пісні, інколи усміхалися, передивляючись видео з незвичайно прямою та веселою людиною. Усі разом пригадували яскраві вислови , цитати та рядки його пісень, які чіпляють та змушують задуматися.

Головний редактор газети «Приазовська правда» - Світлана Руднікова, взявши слово, навіть запропонувала, щоб творчість Кузьми ввели в шкільну програму, та назвала Кузьму Скрябіна - Українським Висоцьким.

Під час заходу окремо стояв «Самотній мікрофон», біля великого фото співака...у підніжжя якого, горіли жалобні свічки. У цей вечір він співав разом з нами, разом з усією Україною. Багато хто залишав свої вдячні та жалобні думки на спеціальній дошці, записавши їх під фотокартками співака.

Наприкінці заходу колектив РБК, запропонував всім присутнім разом виконати пісню Скрябіна «Люди як кораблі», яка у наш час є сміливим та правдивим викликом . Глядачі запаливши екрани своїх мобільних співали разом. Тексти пісні з'являлися на екрані, разом з офіційним кліпом.

Після заходу, довго не розходилися, пили каву та чай, передивляючись фото-інсталяцію цитат та фотокарток Скрябіна, багато хто признався, що слова Кузьми були пророчими у відношенні скрутного становища у нашій державі, хто підходив та просто дякував, але усі залишилися під глибокими враженнями.

Деякі були глядачами, а деякі просто перехожими, але так чи інакше, усі згадали - «Українського добряка», лідера, та просто хорошу людину - Андрія Кузьменко.

«Дякуємо за музику та за сотні інших речей, які послідовно втілював у життя. Дякуємо за чесність і правду! Пам'ятаємо...!»

Олена ТЮТЮННИК

P.S. Дякуємо за співпрацю колективу кафе «Burger House», та окремо депутату Генічеської районної ради Віталію Солопу . Дякуємо тим, хто був з нами...

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів