На Херсонщині ще одна історична споруда отримала охоронний статус

І тим додала клопоту гідроенергетикам. Згідно з рішенням уряду, до Державного реєстру нерухомих пам'яток України внесли так звану башту Вітовта у Бериславському районі області.

Ця унікальна будівля за часів Великого князівства Литовського на перевозі через Дніпро слугувала митницею, позначаючи кордон із Кримським ханством. Вона дивом уціліла у воєнних лихоліттях, а ще на початку минулого століття башту використовували як водонапірну.

Об'єкт цілком заслуговує охоронного статусу, та територія довкола нього у перспективі може потрапити до зони обслуговування другої черги Каховської ГЕС, зведення якої мають почати найближчими роками, зокрема й за кредитні кошти міжнародних організацій. І навряд чи світове співтовариство спокійно поставиться до руйнування пам'ятки архітектури.

Тож доведеться або переносити башту, або вносити зміни до проекту Каховської ГЕС-2, аби роботи не завдали споруді жодної шкоди.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів