"Лікнеп" для лідерів громад організували податківці на Херсонщині

До мистецтва збирати податки для поповнення бюджету взялися залучити лідерів об'єднаних територіальних громад фіскали Херсонщини.

Головне управління Державної фіскальної служби в області започаткувало такий собі "лікнеп" у вигляді циклу семінарів-тренінгів для голів, юристів, землевпорядників та головних бухгалтерів ОТГ, аби навчити їх виявляти тіньові бізнесові схеми й знаходити резерви для скарбнички, яких завжди не вистачає.

На думку податківців, починати ефективне господарювання слід з інвентаризації земель. Вона дає розуміння, де та скільки ріллі обробляють нелегально, і не діляться доходами із громадою, скільки саме ділянок "гуляє" замість того, аби приносити дохід.

Учасникам тренінгу нагадали і про схильність декого з сільських підприємців використовувати працю сезонних робітників без укладання договорів і сплати податку на доходи фізичних осіб. Нерідко вони ж відряджають свою техніку до сусідів для збирання врожаю та оранки тощо, отримуючи платню "чорною" готівкою або просто збіжжям і не перераховуючи до бюджету належної частки.

Чимало професійних секретів, якими поділилися податківці, стали для 47 керівників та службовців виконавчого апарату ОТГ справжнім відкриттям.

І можна не сумніватися, що вони використають їх з користю для справи. Та й бажаючих приїхати на семінар із темою "Заможні громади - вчасно сплачені податки" наступного разу додасться, кажуть у прес-службі ГУ ДФС Херсонщини.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів