Херсонський університет пропонує вирощувати гігантських раків

Херсонський університет пропонує вирощувати гігантських раків
Відразу дві розробки Херсонського державного аграрного університету увійшли до каталогу «Інноваційні розробки університетівта наукових установ МОН», який містить інформацію про 240 інноваційних науково-технічних розробок 30 ВНЗ України.

Перша «пропозиція» стосується стимуляції росту і розвитку рослин, підвищення їх стійкості до несприятливих умов зовнішнього середовища, врожайності та життєздатності.

Друга має на меті налагодження вирощування на півдні України делікатесної продукції — австралійських тропічних раків. У поясненні до розробки є інформація й про те, що запропоновану технологію встигли випробувати на практиці.

В результаті отримали тропічних австралійських раків, маса яких становила 110 грамів, а подекуди сягала й 187. «Родзинка» розробки — поєднання технологій вирощування раків у штучних умовах та ставках.

Варто зазначити, що виданням каталогу займалося Міністерство освіти й науки України, а відбір конкретних проектів здійснювала експертна група. Її членам довелося визначити найкращі пропозиції з-поміж чотирьох сотень представлених варіантів.

До слова, на урядовому сайті підтверджують той факт, що усі розробки відповідають перспективним напрямам української економіки. А ще нагадують, що у найкращих вишів країни є можливість отримати базове фінансування на науку за результатами атестації.

Ольга ЮЩЕНКО
"Новий день"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів