У Херсоні пам'ятають минуле заради майбутнього

Сьогодні, 27 січня - сумна дата в історії України та світу. У цей день ми вшановуємо усіх, хто постраждав від Голокосту.

Символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. 29 вересня 1941 р. тут за один день було знищено 33711 євреїв. Далі протягом 103 тижнів нацисти розстрілювали людей і інших національностей, зокрема українців та циган.

Голокост ХХ століття наклав важкий відбиток на подальшу долю народів, які постраждали: був втрачений генофонд багатьох націй, змінена географія їх проживання, знищені культурні надбання.

Ми повинні не тільки зберігати пам'ять про Голокост, а й прагнути до того, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії. Важливим для цього є усвідомлення багатоманітності світу, визнання людини, її прав і свобод найвищими цінностями.

Тому необхідно бути толерантними, сприймати людей іншої національності, їхні погляди, звичаї, традиції такими, якими вони є, будувати відносини на основі співробітництва та взаєморозуміння.

Саме тому, вшановуючи пам'ять мільйонів жертв Голокосту, ми повинні розуміти, що смерть навіть однієї невинно вбитої людини – це страшно, адже з її смертю помирає цілий світ.

Андрій ГОРДЄЄВ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів