З обласного бюджету Херсонщини пропонують придбати пересувний мамограф

З обласного бюджету Херсонщини пропонують придбати пересувний мамограф
«Нам, як представникам влади, потрібно зробити все можливе, щоб зберегти людські життя», – зазначила сьогоднізаступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова під час селекторної наради з головами місцевих рад.

За останні 10 років у Херсонській області відбувся значний ріст захворюваності на рак молочної залози. За словами головного лікаря обласного онкологічного диспансеру Ірини Сокур, якщо десять років тому хворобу виявляли у 65% на 100 тисяч жіночого населення, то сьогодні у 83%.

Захворюваність продовжує зростати, тому для жителів Херсонщини на карту поставлені не роки, а місяці, а для хворих – лічені дні...

Аби подолати хворобу, необхідно вчасно виявляти її, а для повного одужання – виявляти на початкових стадіях. Тому керівництво Херсонської обласної ради запропонувало головам районних, міських, сільських та селищних рад, міст, ОТГ об'єднати зусилля у боротьбі за здоров'я та життя жителів Херсонщини.

«Враховуючи ситуацію, що склалася в області просимо вас на чергових сесіях підтримати питання щодо виділення із вільних залишків власних бюджетів обласному бюджету коштів на співфінансування і придбання сучасного пересувного мамографа, – звернулася Оксана Рукавішнікова.

– Ми розуміємо, що є громади, які за власні кошти вже придбали собі мамографи і можуть відмовитися від нашої пропозиції, але виїзні прийоми фахівців нашого обласного онкодиспансеру показали, що більшість людей не виїжджають до місцевих лікарень, а чекають на допомогу на місцях. А пересувний мамограф дасть можливість проводити обстеження в усіх населених пунктах, навіть маленьких селах».

Також заступник голови облради повідомила, що з обласного бюджету планується виділення як мінімум 1 млн грн на закупівлю мамографу, тоді як загальна сума пересувного мамографу становить 7 млн грн.

«Так, сума немала, але не така вже і велика. Ми порахували, що, якщо громади погодять співфінансування у розмірі 10,31 грн на одного члена громади, то проект реалізується вже у цьому році», – відзначила заступник голови облради Оксана Рукавішнікова

Також вона нагадала про те, що на співфінансування можна використовувати і залишки медичної субвенції, яка утворилася на кінець 2017 року.

Не стоятиме осторонь обласна рада і коли розпочнуться виїзні огляди. З обласного бюджету також виділятимуться кошти на фінансування роботи машини-мамографа та бригади лікарів-онкологів.

Херсонська обласна рада

P.S. Нагадаємо, рішенням бюджетної сесії, що відбулася 23 грудня 2017 року, в обласному бюджеті на 2018 рік вже закладено кошти на проведення безкоштовної медичної діагностики та онкодіагностики в районах області.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів