Херсонців запрошують на заходи до Дня Соборності України

Вже зовсім скоро, 22 січня, ми всією країною будемо святкувати одне з найголовніших в історіі нашої держави свято -День Соборності України!На честь цієї важливої події в Херсоні відбудуться заходи.

20 січня о 15.00 у малій залі музичного училища (просп.Ушакова, 39) відбудеться художньо-публіцистичний вечір "Херсонщина в роки Української революції 1917-1921 років".

Протягом вечора херсонці дізнаються про хроніку подій тих часів, про культурно-просвітницьке життя Херсонщини, а також матимуть змогу ознайомитись з документами Державного архіву. Також на всіх гостей чекатиме музична програма від гурту української народної музики «ВЕНЕЦЕРАДА» під керівництвом Заслуженого працівника України Віктора Кисіля.

21 січня свої двері відчинить для відвідувачів Херсонський обласний художній музей ім. О. О. Шовкуненка. Музейні експозиції музею можна буде побачити безкоштовно.

Серед экспозицій: «Споглядаючи світ...» — твори сучасного українського художника Владислава Мамсікова; «Айвазовський І.К. та його коло» — мариністичний живопис кінця ХIХ – початку ХХ ст. з колекції музею (до 200-річчя від дня народження Айвазовського І.К.); «Українське та російське мистецтво кінця ХVIII – початку ХХ ст.» — постійна експозиція музею; «Зима.

З циклу «Пори року» — живопис,скульптура майстрів XX – XXI ст. з колекції музею; «Моя молитва нехай лине...» — православна ікона із зібрання музею до Різдвяних свят.

Цього ж дня о 13:00 у музеї відбудеться відкрита лекція за темою «Соборна Україна: мистецтво живопису ІІ пол..ХІХ — поч.ХХст. з колекції музею». Відвідувачі лекції познайомляться з творами майстрів різних регіонів України, що представлені в експозиції. Вхід вільний.

22 січня о 12.00 в Палаці молоді та студентів відбудеться святкова концертна програма за участю кращих творчих колективів міста і області.

22 січня о 12.00 в Кіноконцертному залі «Ювілейний» глядачам покажуть хроніку «Злука» та художній фільм «Ярослав Мудрий».

23 січня о 17.00 в Школі мистецтв № 1 відбудеться концерт учнів старших класів відділу народних інструментів «Соборна Україна – одна на всіх, як оберіг».

Для довідки: День соборності України (День соборності України) - державне свято, яке українці відзначають 22 січня. Він був встановлений відповідно до Указу Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали «Передвступний договір».

22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт «Злуки» (Велика Злука) - акт об'єднання українських земель, був оприлюднений в Києві на Софійській площі. Тут на площі Федір Швець - український геолог, громадський діяч, професор Київського університету і член Директорії урочисто прочитав текст Універсалу Директорії: «...Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна.

Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.»

Наталя РОЖКОВАН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів