Пам'яті героїв з Херсонщини

Скільки життів наших земляків забрала війна на Сході? Скільки найсокровенніших мрій та сподівань так і залишися нездійсненними,скільки талановитих, обдарованих патріотів відійшло у вічність... Та наш святий обов'язок – зберігати пам'ять про них та їхні подвиги.

...10 сiчня свiй 34-й день народження святкував би Владислав Ковальов, учасник бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції, лiкар-хiрург, боєць батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон». Лікар за спеціальністю, він ніс справжню військову службу: був стрілком, заступав у бойові чергування, ходив на рубіж.

Але й постійно турбувався про стан здоров'я не лише військових побратимів, а й мирного населення на окупованій території, зокрема допомагав медикаментами жінкам та маленьким дітям. У 2014-му під час прориву блокади Іловайська Владислав загинув, намагаючись врятувати тяжко поранених бійців. Вдома у нього залишилися дружина Вікторія та двоє дітей.

Добрі справи Владислава продовжуються й сьогодні. Створений ним у 2014 році загін медиків – волонтерів «Влад » уже виріс у солідну волонтерську організацію.

...11 сiчня 39 років виповнилося б ще одному херсонцю, учаснику антитерористичної операції на сході України, бійцю батальйону «Херсон» Руслану Сторчеусу. Його світоглядні цілі можна описати словами, які він сказав свого часу дружині Світлані: «Треба завжди вірити в те, що можна змінити все на краще в нашій державі. Та для цього ми маємо змінювати нашу свідомість. Бо ворог використовує нашу слабкість».

Руслан був принциповим борцем за правду й свободу, народженим, щоб захищати свій двм, свою землю. У серпні 2014-го він потратив у засідку терористів під Іловайськом. У Руслана залишилися дружина та троє дітей.

Важко розуміти, що таких людей втрачено. Я щиро співчуваю родинам Владислава Ковальова, Руслана Сторчеуса та всіх бійців, які віддали свої життя за свободу. Надто велика ціна, але вона недаремна. Нащадки й сучасники памятають і будуть пам'ятати надалі своїх героїв. Слава Україні! Героям Слава!

Андрій ГОРДЄЄВ

P.S. Обох бійців Указом Президента України нагороджено орденами «За мужність» IIІ ступеня (посмертно)...

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів