На Херсонщині готові звільнити головного лікаря

Для віднедавна відомої на всю Україну через скандал із «благодійними внесками» при проведенні рентгенографії Каховської центральної районної лікарнінайближчим часом, напевно, доведеться шукати нового головного лікаря. Олександра Віттіха, котрий не одне десятиліття очолює комунальний заклад, планують звільнити на найближчій сесії райради.

Причому «під роздачу» він потрапив не через скандали з внесками, а через небажання звільняти двох своїх доньок, котрі працюють у лікарні.

— Питання наявності конфлікту інтересів в діяльності Віттіха порушувалося неодноразово протягом минулого року. Сам головний лікар звертався з цього приводу до Національного агентства з питань запобігання корупції за роз'ясненням. І йому дали термін до кінця 2017 року повністю за­крити наявну проблему. Це начебто вдалося: 20 грудня за згодою сторін Віттіх звільнив доньок. Проте 27 грудня від­мінив свій наказ про звільнення і поновив їх на посадах.

Тож тепер залишається єдиний можливий шлях вирішити наявний конфлікт інтересів шляхом звільнення самого головного лікаря ЦРЛ. Відповідні висновки зробила й постійна депутатська комісія райради з питань депутатської діяльності, етики, законності і взаємодії з правоохоронними органами та ЗМІ. Аналогічне клопотання подав і голова райдержадміністрації Валерій Салтиков, — коментує ситуацію голова райради Тетяна Тертична.

За її словами, Віттіху пропонували перейти на посаду заступника головного лікаря або помінятися посадами з головним лікарем районного центру медико-санітарної допомоги Олександром Антоненком. «Оскільки у нас є дефіцит лікарів, нам здавалося це розумним кроком. Що­правда, у Антоненка в такому випадку могла виникнути аналогічна ситуація», — додає вона.

— Доньок Віттіха, котрі працюють лікарем і медсестрою в ЦРЛ, можна було б перевести на роботу до Каховського РЦПМСД. На минулу сесію райради Олександр Віттіх подавав накази про їх звільнення за згодою сторін, а потім по-тихому поновив на посадах. Нібито вони відкликали свої заяви, хоча були подані не за власним бажанням. Після цього там знову виник конфлікт інтересів, і хтось повинен принести себе в жертву, — пояснює Валерій Салтиков.

І він, і голова райради наголошують, що з наміром звіль­нити Віттіха кримінальна справа з «благодійними внесками» не має нічого спільного.

«Знаю, що стосовно рентген-плівок в лікарні була виїмка документів, — констатує Тетяна Тертична. — Кримінальна справа, що там розслідується, набагато сер­йозніша, ніж ми могли подумати. Проте нічого конкретного з цього приводу я сказати не можу, бо у мене немає жодних документів».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів