Бюджетна криза у Каховці

Бюджетна криза у Каховці
Третє за значенням місто Херсонщини охоплює локальна фінансова криза.

На тутешньому житловому масиві Свєтлово через відсутність бюджетних коштів на оплату комунальних послуг уже закрилася лікарська амбулаторія, на черзі – інші бюджетні установи.

Причина в тому, що депутати міськради на грудневій сесії не змогли затвердити бюджет Каховки, і перенесли розгляд цього питання на кінець січня. Але немає гарантії, що і в січні назбирається більшість голосів.

Тож протягом цього періоду невизначеності школи, дитсадки, медичні заклади, у найкращому випадку, будуть фінансуватися з розрахунку одна дванадцята минулорічного бюджету на місяць. Хоча цих грошей уже зараз вочевидь недостатньо: адже порівняно з минулим роком здорожчало пальне, електроенергія, збільшився рівень мінімальної заробітної плати тощо. І хто винен?

Керівники міста в усьому звинувачують депутатів, депутати пояснюють відсутність бюджету-2018 небажанням підтримувати занадто великі, на їхню думку, витрати на чиновницький апарат міськради. «Крайніми», як завжди у подібних ситуаціях, залишаються прості люди – медики, педагоги, працівники культури.

- Депутати схаменуться, коли на сесію прийдуть їхні обурені земляки із вилами та лопатами, і настукають цим інструментом комусь по голові. Тільки тоді вони, можливо, зрозуміють, що під час ухвалення важливих рішень треба керуватися не тільки власними амбіціями, а ще й інтересами громади, - так прокоментував ситуацію у бесіді з власкором «Голосу України» міський голова Каховки Андрій Дяченко.

У ході «бюджетного протистояння» депутати та очільники міськради дійшли згоди тільки в одному: не можна шкодувати гроші на збереження людських життів.

Тож орган місцевого самоуправління таки відшукав у скарбничці понад півмільйона гривень на придбання для місцевої частини ДС НС близько ста одиниць техніки, включно із чотиримісним рятувальним човном та мотором до нього, компактними раціями та гідравлічними ножицями для розрізання понівечених у аваріях машини, та витягання звідти постраждалих людей. Словом, щось – це вже краще, ніж нічого...

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів