На автопарк жителі Херсонщини заробили у складчину

На автопарк жителі Херсонщини заробили у складчину
Гордими власниками цілого парку новенької техніки стали мешканці дев'яти сіл Каховського району на Херсонщині.

Ще зовсім нещодавно для тутешніх комунальників було проблемою вивезти сміття чи відкачати стоки, бо старенькі трактори й автоцистерни більше ремонтувалися, ніж працювали.

Та от понад п'ять тисяч селян вирішили об'єднатися в територіальну громаду з центром у селі Тавричанка. І коли доходи маленьких населених пунктів, яких ні на що не вистачало, склали докупи, вийшла не така вже й маленька сума.

Загалом за рік існування громади її вистачило, аби придбати новеньку автоцистерну на базі автомобіля МАН, трактор із причепом, навантажувач і навіть відвал для згрібання снігу з доріг. Усе це коштувало 1,2 мільйона гривень, каже голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка.

Водночас із оновленням комунального парку взялися допомогти і дітлахам. До створення об'єднаної громади хлопців та дівчат на уроки в тутешні школи возили два автобуси, які підприємці надавали згідно з договорами.

Тепер, доклавши свої кошти до державної субвенції, Тавричанська ОТГ зібрала ще 4,6 мільйона гривень, на які придбала одразу три новенькі автобуси. Тож запізнень із поїздками до школи чи додому в дітлахів з дев'яти сіл уже не буде.

На додачу до комунального та шкільного транспорту в громади незабаром з'явиться власний пасажирський маршрут. Обслуговувати його погодився власник комфортабельного автобуса середньої місткості — мешканець села Мар'янівка, що також входить до складу Тавричанської ОТГ.

Після отримання ліцензії на перевезення цей автобус курсуватиме в межах сіл громади три-чотири рази на тиждень, а за потреби — і частіше. Попит на поїздки буде стабільним. При цьому за проїзд пільговиків теж заплатить сільрада...

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів