Херсонська лікарня отримала цифровий комп’ютерний мамограф

Херсонська лікарня отримала цифровий комп’ютерний мамограф
За кошти міського бюджету придбано сучасний апарат вартістю 3,6 млн. грн. для діагностики захворювань молочної залози.

Його отримала міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних. Комп'ютерний мамограф мінімізує радіаційний вплив на оточуючих та пацієнта і розпізнає будь-які зміни в структурах молочної залози.

Мешканки Корабельного району Херсону (а це 55 тисяч) мають можливість безоплатно пройти обстеження на мамографі і своєчасно почати лікування у разі необхідності.

«Цифрова рентгенологія – прогресивний метод, який зменшує радіаційний вплив у порівнянні з попередніми апаратами і дозволяє у режимі скринінгу проводити не лише діагностику, а й обстеження з метою профілактики. Лікар може бачити усі структури фактично на рівні 1 мм», – сказав головний лікар лікарні ім. А. і О. Тропіних Леонід Ремига.

Скринінгова мамографія дозволить виявляти будь-які патологічні зміни у молочній залозі у 95% випадків. У разі виявлення злоякісних пухлин для уточнення діагнозу та лікування потрібно звертатись до обласного онкодиспансеру.

«Захворювання на рак молочної залози у мешканок міст трапляється частіше, ніж у жінок, що живуть на селі. Пропорція 2:1. Тому всім жінкам, кому вже за 40, я рекомендую раз на рік проходити мамографію. А тим, у кого в родині була така хвороба, навіть після 35», – наголосила головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

Щороку у Корабельному районі фіксується 50-60 випадків захворювання на рак молочної залози, у 10% випадків хвороба – на пізніх стадіях розвитку. Діагностичне обладнання вкрай необхідне міській лікарні.

«Депутати Херсонської міської ради підтримали виділення 3,6 млн. грн. на придбання цифрового мамографу. Я завжди наголошую на тому, що завдання тих, кого громада обрала своїми представниками, йти на крок попереду – закуповувати діагностичне обладнання, яке може виявити хворобу на ранніх стадіях і цим рятувати життя.

Практично на кожній сесії міськради ми приймаємо рішення про допомогу херсонцям, які страждають від тяжкої недуги, це правильно і по-людськи. Але треба дивитись у завтра, приймати рішення на майбутнє. І я вдячна депутатському корпусу за підтримку цього рішення», – прокоментувала секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.

Крім комп'ютерного мамографу, лікарня Тропіних отримала інше медичне обладнання вартістю 894,2 тис. грн.

Український Південь

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів