Херсонцям про нові правила в’їзду в Україну для іноземців

З 1 січня в Україні вступили в дію нові правила в'їзду для іноземців. Відтепер у місцях перетину кордону у пасажирів братимуть відбитки пальців.

Біометричні дані зніматимуться з усіх п'яти пальців правої руки, а за наявності вад на ній — з лівої. Щоправда, нововведення стосується не всіх закордонних гостей, а лише громадян 70 країн, у тому числі РФ, віднесених наказом МЗС України до категорій ризику, а також осіб без громадянства.

Під час перевірки прикордонники звірятимуть отримані дані з тими, що містяться у базі інтерполу, — про це повідомляють у прес-службі Херсонського прикордонного загону. Для зчитування відповідної інформації, себто зняття відбитків пальців, держава закупила для Держприкордонслужби спеціальне оснащення — рідери. Зокрема, такі вже встановлено в аеропорту «Херсон» та на трьох КПВВ на адміністративній межі з окупованим Кримом.

Через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» отримані дані надходитимуть до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

При повторному перетині особою кордону здійснюється процес її ідентифікації. У разі неспівпадіння даних пасажира направлятимуть на додатковий контроль для з'ясування обставин. Відбитки пальців не братимуть у мешканців Криму, які при в'їзді з півострова на материкову частину нададуть для перевірки український паспорт.

Як зазначають у відомстві, крок із введенням біометричного контролю на пунктах перетину кордону та адмінмежі спрямований на підвищення ступеня захисту національної безпеки в Україні, а також долучення нашої країни до участі в розкритті міжнародних злочинів.

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів