Владислав Мангер: кожна дитина потребує нашої підтримки та любові

Владислав Мангер: кожна дитина потребує нашої підтримки та любові
Передноворічна пора завжди асоціюється з подарунками та дивами.

І коли більшість дітей пишуть листи Діду Морозу та прохають в нього іграшки чи солодощі, то є й ті, які понад усе на світі бажають аби в них з'явилася сім'я.

Щоб тато і мама взявши за руку, відвели їх у власний будинок, даруючи кожного дня свою любов та ласку.

Мати щасливу та люблячу родину – це бажання кожного вихованця комунального закладу Херсонської обласної ради «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей», який знаходиться в с.Степанівка, та де на сьогоднішній день перебуває 38 дітлахів.

З подарунками та головне зі словами підтримки сьогодні, 26 грудня, до цього закладу завітав голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, адже він знає, що така категорія дітей, як ніхто потребує уваги та турботи від дорослих. Владислав Миколайович ріс без мами, тому знає, як важко ставати на ноги без підтримки близьких людей.

«Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» розрахований на 50 дітей, наразі там перебуває 38. Це діти, які опинилися в складних життєвих обставинах і які дуже хочуть повернутися додому, або потрапити в нову сім'ю.

В Центрі реабілітації вони перебувають 9 місяців, після того їх забирають рідні, або всиновлюють нові батьки, або ж дітей віддають в інтернат.

Богдану 12 років, родом він з Нової Каховки. Каже, що до закладу потрапив через те, що не слухав матір та не ходив до школи. Хлопець зізнається, що за час перебування в Центрі зрозумів, що був не правий, тому наразі почав вчитися і чекає, коли мама його забере додому.

Лєрі 13 років, вона з міста Херсона. Через погану поведінку також потрапила до Центру реабілітації, тепер про це жалкує, адже новорічні свята мріє зустрічати в родинному колі.

За словами дівчини, матір спочатку дуже часто провідувала її, але одного разу перестала приїжджати. В родині Лєри всього 10 дітей, мабуть, батьківської любові на всіх не вистачило. Тепер дівчина сподівається, що її усиновлять інші люди.

«У нас знаходяться діти, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Таких ситуацій багато. Є діти, у яких згорів будинок, є діти, чиїх батьків позбавляють батьківських прав за невиконання своїх обов'язків, є діти, які посиротіли... Кожна дитина, кожна складна доля. Для цього в нашому закладі працюють психологи, соціальні педагоги, медичний персонал, які знаходять підхід для кожної дитини та дають їм поради, як подальшому адаптуватися в житті. Діти навчаються, вони відвідують загальноосвітню школу № 17, вони спілкуються разом з іншими дітьми, вони вже увійшли в соціум», - говорить директор закладу Ганна Бикова.

Вихованцям закладу голова облради перед новорічними святами подарував тенісний стіл та ящик фруктів.

Однак директор закладу Ганна Бикова говорить, що це не перший подарунок від обласної влади. В 2017 році в Центрі запрацювала власна газова котельня, ведення в дію якої вирішило проблему з опаленням.

«Завдяки вашій увазі в нашому закладі саме у поточному році було побудовано нову котельню, яка обігріває наш заклад. Тепло стало і в Центрі і на душі. Діти задоволені, вихователі вдячні», - говорить Ганна Бикова.

«Це єдиний заклад на території Херсонської області, де перед розподілом до родин чи інтернатів перебувають діти. Мабуть, це самі тяжкі місяці, коли дитині необхідно адаптуватися, зрозуміти, що далі все залежить тільки від неї.

Головне, щоб дитина, коли потрапляла до цього закладу, почувала себе, як вдома. Тому, хочу сказати велике спасибі керівнику закладу за те, що робить. Ми звернули увагу, що по будівлі Центру пішла тріщина, беремо цю проблему на контроль.

Необхідно, щоб діти, потрапляючи сюди, були в гарних умовах, щоб вони відчували, що ми піклуємось про них та не забуваємо, що громада не кинула їх напризволяще. Тоді вони виростуть достойними українцями», - зазначив під час візиту до «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.


Тетяна ГОЛУНОВА
Фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів